Jestes tutaj: Home » FILM » „Metallica. Some Kind of Monster”

„Metallica. Some Kind of Monster”

(fot. materiały prasowe)Zespół ten jest znany każdemu kto kiedykolwiek interesował się muzyką rockową bądź heavymetalową. Należy on do najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Rozpoczęli karierę w latach 80. W tym czasie zmieniło się bardzo wiele, nawet niektórzy członkowie zespołu.

Jednak muzyka ciągle pozostała ta sama. Czasami grywali piosenki bardziej heavymetalowe, czasami rockowe ballady. Film opowiada nie tylko o historii zespołu, ale także o spełnionych marzeniach, nadziejach i oczekiwaniach oraz o tym jacy tak na prawdę są ludzie, dla których muzyka jest całym światem. Poświęcili jej praktycznie wszystko. Są znani przez tak wiele lat i nawet na chwilę o nich nie zapomniano. Miało to jednak swoją cenę.

Film ukazał się na ekranach polskich kin w sierpniu 2004 roku. Jest to dokument muzyczny, w którym występują także elementy dramatu. Stworzony został przez Joe Berlingera i Bruce’a Sinofsky’ego. Akcja toczy się w momencie, gdy skłóceni ze sobą członkowie zespołu zgłaszają się do psychoanalityka. Obserwujemy ich osobiste dramaty oraz rozterki życiowe rozgrywające się na tle przełomowych dla grupy wydarzeń. Dowiadujemy się szczegółów powstania największych hitów, takich jak St.Anger bądź tytułowa piosenka Some Kind of Monster. Nie jest to więc film poświęcony wyłącznie muzyce, lecz opowiada o tworzących ją ludziach.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony