Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Klucze do prawdziwego i trwałego szczęścia. Uniwersalny poradnik motywacyjny

Klucze do prawdziwego i trwałego szczęścia. Uniwersalny poradnik motywacyjny

(fot. materiały prasowe)Znany na całym świecie lekarz medycyny holistycznej, Deepak Chopra, w swojej książce „Jak osiągnąć prawdziwe i trwałe szczęście” otwiera przed czytelnikiem drzwi do wewnętrznego szczęścia. Jego siedem kluczy staje się przewodnikiem w duchowych poszukiwaniach radości, przebudzenia i wolności. Poradnik ukazał się na rynku 10 września nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

– „Deepak jest zarówno moim lekarzem, jak i nauczycielem duchowym. Jego rady cenię ponad wszystko.” – Wayne W. Dyer, amerykański wykładowca, autor książek motywacyjnych.

Deepak Chopra przekonuje, że nie trzeba wprowadzać w swoim życiu radykalnych zmian, by móc odkryć w sobie uważną świadomość i naturalną spontaniczność. Uczy czytelników, czym jest prawdziwe szczęście oraz w jaki sposób mogą sprawić, by nie zależało ono od zewnętrznych wydarzeń, ale było wewnętrznym doznaniem, które już zawsze będzie im towarzyszyć.

Książka opisuje 7 kluczy do prawdziwego szczęścia. Pierwszym z nich jest świadomość własnego ciała – rozumienie, że stanowi ono harmonijną jedność z umysłem, inteligentne spełnianie jego potrzeb, skupianie się na doznaniach, które z niego płyną. Drugi klucz to odnalezienie autentycznego poczucia własnej wartości, które zależy jedynie od nas samych – nie warto poszukiwać aprobaty innych i przejmować się krytyką, ale akceptować siebie. Należy także oczyścić swoje życie z toksycznych emocji, nawyków i związków z innymi ludźmi oraz trujących substancji. Człowiek szczęśliwy musi także zrezygnować z obrony swojego punktu widzenia za wszelką cenę. Dzięki temu można uniknąć konfliktów, niepotrzebnego tracenia cennej energii i poczucia zranienia.

Piątym kluczem jest skupienie się na chwili obecnej. Nie warto wracać do przeszłości i martwić się przyszłością, ale doceniać to, co jest teraz – dzięki temu można żyć pełnią. Kolejny klucz to zobaczenie świata w sobie, zrozumienie, że każdy tworzy zarówno świat wewnętrzny, jak i zewnętrzny – dlatego należy czynić dobro. Ostatni, siódmy klucz stanowi życie dla oświecenia – najbardziej świadomego stanu istnienia. To wejście na głębszy poziom odczuwania, odnalezienie miłości, spokoju i radości. Na koniec Deepak Chopra przekonuje, dlaczego warto walczyć o szczęście. Szczęście bowiem może uzdrowić świat.

O autorze:
Deepak Chopra – światowej sławy amerykański lekarz specjalizujący się w medycynie holistycznej i naturalnej, autor wielu książek o tematyce duchowej i zdrowotnej wydanych w wielomilionowych nakładach i przetłumaczonych na blisko 40 języków.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się również następujące tytuły: „Medium z Long Island”, „Anioły. Życie po śmierci”, „Diament. Duchowa strona człowieka” oraz „Kod Uzdrawiania”, również w wersji Audiobook.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony