Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Biografia Benedicta Cumberbatcha

Biografia Benedicta Cumberbatcha

(fot. materiały prasowe)W księgarniach, ale przede wszystkim na stronie wydawnictwa Replika, pojawiła się książka o życiu i pracy obecnie niezwykle popularnego brytyjskiego aktora – Benedicta Cumberbatcha.

Bez owijania w bawełnę mogę powiedzieć, że Cumberbatcha lubię – stworzył ciekawe kreacje czy to w serialach, takich jak Koniec Defilady czy Sherlock, bez którego teraz wiele osób nie wyobraża sobie życia, ale także w filmach. Skłamałabym, jeśli nie potwierdziłabym myśli, że zainteresowałam się tym aktorem właśnie przez jego pomysł na zagranie Sherlocka Holmesa, kultowego detektywa, wymyślonego przez pisarza Arthura Conana Doyle’a. Potem ciekawość osobą Cumberbatcha wzrastała i teraz, ku mojej radości, ciekawość ta została wielce zaspokojona.

Marta Faber, która odpowiedzialna była za przekład biografii Cumberbatcha na język polski, moim zdaniem wykonała naprawdę dobrą robotę. Książkę się czyta z przyjemnością. Historie zawarte przez autora – Justina Lewisa – w biografii napisane są bardzo ciekawie. Narracja poprzeplatana wycinkami wywiadów, nie tylko samego aktora, ale także ludzi, którzy mieli okazję z Cumberbatchem współpracować, dodają całości ważności i autentyczności. Praktycznie na początku książki, dowiadujemy się, że aktor niezbyt chętnie dzieli się informacjami ze swojego prywatnego życia, to mimo wszystko udało się autorowi wiele informacji pozbierać i przekazać czytelnikom. Elementy z historii rodziców aktora, jego dzieciństwo czy początki kariery są genialnymi smaczkami dla każdego fana talentu i osoby Cumberbatcha. Trzeba przyznać, że jego życie jest niezwykle bogate i pojawienie się możliwości przeczytania oraz dowiedzenia się jeszcze więcej o tym fantastycznym aktorze, było prawdziwą przyjemnością.

Nie od dziś wiadomo, że fani tego najpopularniejszego w danej chwili Sherlocka Holmesa są bardzo przywiązani, wierni i mają niemałą wiedzę na temat aktora – jednakże ta biografia bez kłopotu pozwoli im właśnie tę wiedzę jeszcze pogłębić. Natomiast ci, którzy nie potrafią docenić Cumberbatcha lub słyszeli o nim niewiele i przeczytają książkę – na pewno nie będą żałowali.

Książka „Benedict Cumberbatch. Biografia” do zakupienia na stronie, odpowiedzialnego za polską publikację, Wydawnictwa Replika, pod adresem: http://replika.eu/index.php?k=ksi&id=515

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony