Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Wspólna trasa dwóch legend muzyki rozrywkowej

Wspólna trasa dwóch legend muzyki rozrywkowej

(fot. blog.thecurrent.org)Amerykański wokalista – Paul Simon znany z duetu Simon and Garfunkel, oraz brytyjski basista i wokalista – Sting, który zasłynął jako frontman grupy The Police ogłosili, iż ruszają we wspólną trasę koncertową.

Polscy fani obu panów będą wniebowzięci, ponieważ tournee zaczyna się od koncertu, który odbędzie się 12 marca 2015 r. w krakowskiej Arenie. Bilety będzie można nabyć na livenation.pl od 19 września. Paul Simon urodził się 13 października 1941 r. w Newark – mieście w stanie New Jersey. Muzyką interesował się od wczesnych lat, a jego idolem był Elvis Presley. Ojciec Paula był zawodowym kontrabasistą i to po nim syn odziedziczył wielki talent i słuch muzyczny. Razem ze swoim kolegą Artem Garfunkelem nagrał w przeciągu sześciu lat kariery (1964-70) szereg przebojów m.in. Mrs. Robinson. Duet charakteryzowały folk-rockowe utwory o lekkiej i przyjemnej melodii, oraz głębokie niemal poetyckie teksty, które wyszły spod pióra właśnie Paula. Po rozpadzie grupy każdy z muzyków zajął się solową karierą. Simon nagrał szereg świetnych albumów inspirowanych nie tylko muzyką pop i rock n’ roll, ale także muzyką folkową ze wszystkich rejonów świata.

Sting, a dokładniej Gordon Matthew Sumner przyszedł na świat 2 października 1951 r. w brytyjskim mieście Wallsend. Od małego dużo słuchał muzyki i wykazywał olbrzymi potencjał muzyczny. Zanim zaczął zawodowo zajmować się muzyką, pracował w wielu miejscach np. w urzędzie skarbowym, był również nauczycielem angielskiego. W 1977 r. założył wraz z perkusistą – Stewartem Copelandem, oraz gitarzystą Henrym Padovanim zespół The Police. Tego drugiego jeszcze tego samego roku zastąpił Andy Summers. Zespół bardzo szybko stał się popularny i zyskał fanów na całym świecie. Jeszcze za czasów zespołowych Sting wydał solowy album w 1985 r. pt. The Dream of the Blue Turtles. Po rozpadzie zespołu w 1986 r. z powodzeniem kontynuuje karierę solową.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony