Jestes tutaj: Home » slider » Premiera „Rosnę” 27 września w Teatrze Muzycznym

Premiera „Rosnę” 27 września w Teatrze Muzycznym

(fot. materiały prasowe)Pierwszy w swoim repertuarze spektakl dla dzieci w wieku 1-6 lat przygotowuje Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu. Premiera odbędzie się 27 września o 12:00 w Pałacu Dąmbskich.

„Rosnę” w reżyserii Marioli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego to także idealna propozycja na pierwsze spotkanie naszych pociech z teatrem. W dniu premiery odbędzie się dodatkowy, bezpłatny spektakl dla dzieci z toruńskich i okolicznych domów dziecka.

Spektakl wciągnie najmłodszych w opowieść o dzieciach bujających w obłokach – tam, gdzie mieszkają anioły. Chociaż skierowane do przedszkolaków, przedstawienie jest na tyle przystępne, że można się na nie wybrać już z rocznym malcem. Nie pada w nim ani jedno słowo… Treść jest wielowarstwowa – najmłodsi widzowie zauważą muzykę, plastykę i zabawę, starsze dzieci podążą za fabułą, a dorośli przypomną sobie własne dzieciństwo. „Rosnę” – muzyczna bajka bez słów – wywołuje pozytywne emocje nie tylko u najmłodszych widzów!

To muzyczna opowieść o dzieciach, które wchodzą do nieba, między chmury i zaglądają przez okno do mieszkania pewnej pani… Widzą, że kiedy pani wychodzi, pojawiają się Anioły. Starszy Anioł uczy młodszego „zawodu”, czyli tego, jak  zajmować się małym dzieckiem, żeby było bezpieczne i szczęśliwe.

Co jednak robią Anioły zanim na świecie pojawi się dziecko? Bezrobotne Anioły oczywiście bawią się i rozrabiają na całego! Tymczasem za oknem zmieniają się pory roku, mija czas i wreszcie pojawia się długo wyczekiwany bobas – mała Ola. Mama pielęgnuje córeczkę, karmi, a Anioły zabawiają ją, kiedy mama wyjdzie z pokoju.

Dziecko uczy się chodzić, a nawet tańczyć, wreszcie zauważa, że rośnie. To jest zachwycające, ale i męczące…  Mała Ola ma tyle energii, że opiekujące się nią Anioły, zmęczone zasypiają. Wreszcie zasypia i Ola, której śnią się chmury, a w chmurach… co może kryć się w chmurach? Przyjdźcie na nasze przedstawienie, a na pewno się dowiecie!

Aktorzy posługują się gestem, mimiką i ruchem scenicznym. Bogata oprawa plastyczna i muzyczna spektaklu, będąca dziełem Jolanty Brejdak i Zbigniewa Krzywańskiego, uwrażliwia najmłodszych odbiorców na sztukę i kształtuje na samodzielnych jej odbiorców. W rolach głównych: Małgorzata Jakubiec-Hauke i Natalia Maja Jakubowska.

Bilety: dziecko z opiekunem – 30 zł, każdy kolejny bilet dla dziecka w cenie 12 zł

Mariola Fajak-Słomińska „Rosnę”
Premiera 27 września 2014
Reżyseria, scenariusz, inscenizacja – Mariola Fajak-Słomińska, Janusz Słomiński
Scenografia – Jolanta Brejdak
Muzyka – Zbigniew Krzywański
Choreografia – Arkadiusz Buszko
Asystent reżysera/inspicjent – Ewelina Miąsik
Kierownik techniczny – Wojciech Ulatowski
Światło – Mateusz Ulatowski

Obsada:
Małgorzata Jakubiec-Hauke – Matka
Natalia Maja Jakubowska – Anioł
Radosław Smużny/Ewelina Miąsik – Anioły

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony