Jestes tutaj: Home » FILM » Miłość i medycyna. Magdalena Czerwińska opowiada o roli Anny Religi

Miłość i medycyna. Magdalena Czerwińska opowiada o roli Anny Religi

(Fot. Jarosław Sosiński / Watchout Productions / NEXT FILM)10 października na ekrany kin wejdą „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, inspirująca historia prof. Zbigniewa Religi, który dokonał pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca. Film opowiada historię człowieka, który poświęcił całe życie, aby stać się najlepszym z lekarzy. Magdalena Czerwińska, filmowa żona profesora Religi, opowiedziała, jak przebiegała praca na planie.

Miłość Zbigniewa i Anny narodziła się na jednej ze studenckich imprez. Wspólne pasje, zainteresowania i wizja świata połączyła dwójkę przyszłych lekarzy. Kiedy mówili sobie sakramentalne „tak” byli bardzo młodzi, ale ślub związał ich na całe życie. – „Byli dla siebie partnerami z dość konkretnym podziałem obowiązków, ale też dużą sympatią do siebie nawzajem – opowiada Magdalena Czerwińska, która w filmie „Bogowie” wcieliła się w rolę Anny.”

Trzykrotnie nominowana do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, Magdalena Czerwińska nie ukrywa, że wizyta w domu Anny Religi stanowiła dla niej przełom w przygotowaniach: – „To był dla mnie ważny moment, ponieważ pierwszy raz wcielałam się w postać, która jest bezpośrednim świadkiem granych przeze mnie wydarzeń i może na bieżąco konfrontować scenariusz z rzeczywistością” – wspomina Magdalena Czerwińska. – „W moje ocenie to bardzo delikatny moment wymagający poszanowania dla człowieka i jego prywatności, ponieważ w tym przypadku dotyczy wspomnień o mężu.”

W „Bogach” Zbigniewa Religę zagrał Tomasz Kot, z którym Magdalena Czerwińska zna się jeszcze z czasów studiów w szkole aktorskiej. Znajomość ułatwiła im wejście w role i stworzenie doskonałego filmowego duetu.

– „Pamiętam jak na etapie prób omawialiśmy różne kwestie dotyczące życia Religów” – opowiada o współpracy z Kotem Czerwińska. – „Gdy zeszliśmy do bardziej przyziemnych kwestii, nazwijmy to typowo domowych, Tomek tylko kiwał głową i przytakiwał wszystkim moim pomysłom. Po chwili zrozumiałam, że zaczynamy funkcjonować identycznie jak Religowie, gdzie pani Anna nadawała rytm sprawom rodzinnym, a Tomek, no cóż, on właśnie stawał się PROFESOREM RELIGĄ” – podsumowuje aktorka.

Poza Tomaszem Kotem oraz Magdaleną Czerwińską, w filmie zobaczymy plejadę najwybitniejszych polskich aktorek i aktorów. Role najbliższych współpracowników prof. Religi zagrali Piotr Głowacki i Szymon Piotr Warszawski.

Na ekranie pojawiają się również: Jan Englert, Zbigniew Zamachowski, Kinga Preis, Sonia Bohosiewicz i Rafał Zawierucha. Za zdjęcia odpowiada Piotr Sobociński Jr., autor obrazów do takich filmów jak „Drogówka”, „Róża” i „Układ zamknięty”.

Zachęcamy do odwiedzin facebookowego profilu filmu, na którym publikowane są aktualne informacje oraz dodatkowe materiały dotyczące produkcji: https://www.facebook.com/bogowiefilm

Film wejdzie na ekrany polskich kin już 10 października. Wcześniej widzowie będą mogli obejrzeć go podczas Konkursu Głównego na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Dystrybutorem jest NEXT FILM.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony