Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Miesiąc z Murakamim w Wabu Sushi

Miesiąc z Murakamim w Wabu Sushi

(fot. materiały prasowe)Haruki Murakami znany jest ze swojej miłości do kuchni. Książki japońskiego pisarza zainspirowały kucharzy restauracji Wabu Sushi do stworzenia wyjątkowego menu. Wrzesień w restauracji Wabu Sushi będzie miesiącem Murakamiego.

Twórczość Harukiego Murakamiego od wielu lat cieszy się popularnością na całym świecie. Również w Polsce japoński pisarz, autor takich książek jak „Kafka nad morzem”, „Przygoda z owcą” i „Bezbarwny Tsukuru Tazaki”, zyskał ogromną rzeszę fanów. Miłośnicy pióra Murakamiego cenią sobie absurdalny humor, wszechobecną współczesną muzykę oraz świat przedstawiony w powieściach, gdzie rzeczywistość mocno miesza się z fikcją. Pisarz znany jest z tego, że porusza takie wątki jak poszukiwanie tożsamości, wędrówki w głąb własnej przeszłości i samotność.

Wrzesień w warszawskiej restauracji Wabu Sushi upłynie pod znakiem twórczości tego wybitnego pisarza. Goście będą mogli spróbować dań inspirowanych książkami Harukiego Murakamiego. Każda osoba, będzie mogła zapoznać się z dziełami Murakamiego, a niektórzy zabiorą książki do domu.

Haruki Murakami urodził się w Kioto w 1949 roku. Ukończył studia na Wydziale Literatury na Uniwersytecie Waseda w Tokio. W latach 1974–1981 prowadził klub jazzowy. Zadebiutował w 1979 roku. „Trylogię Szczura” uhonorowano nagrodą im. Nomy dla pisarzy młodego pokolenia. Następne książki, m.in.: „Koniec Świata i Hard-boiled Wonderland”, „Norwegian Wood”, „Tańcz, tańcz, tańcz” czy „Na południe od granicy, na zachód od słońca” ugruntowały jego pozycję jako pisarza, a także przyniosły mu sławę na Zachodzie, głównie w Stanach Zjednoczonych. W ubiegłym roku, na polskim rynku, nakładem Wydawnictwa Muza SA ukazała się książka „Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa”.

Miesiąc z Murakamim w Wabu Sushi
wrzesień 2014
Wabu Sushi
Krucza 41/43 (róg Żurawiej)
00-525 Warszawa
tel. (22) 628 92 74
wabu@wabu.pl
Godziny otwarcia: 12:00 – 23:00

Do każdego zamówienia powyżej 150 zł dołączona zostanie książka Harukiego Murakamiego.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony