Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Leonard Cohen ujawnia pseudo-video do pierwszego singla z nowej płyty „Popular Problems”

Leonard Cohen ujawnia pseudo-video do pierwszego singla z nowej płyty „Popular Problems”

(fot. materiały prasowe)

Kilka tygodni temu Leonard Cohen niespodziewanie ogłosił premierę swojej nowej studyjnej płyty – krążek „Popular Problems” ukaże się w sprzedaży 2 dni po 80-tch urodzinach artysty, 23 września 2014 r.

Trzynasta płyta w karierze niezwykle popularnego, także w Polsce, artysty zapowiadana jest jako wyjątkowo dynamiczna i zróżnicowana muzycznie: znajdą się na niej elementy bluesa, country, muzyki orientalnej, a także elektroniki. To wszystko jest jednak tylko akompaniamentem do charakterystycznego śpiewu i melorecytacji człowieka obdarzonego jednym z najniższych i najbardziej charakterystycznych głosów na świecie. Jak to u Cohena, równie ważne jak muzyka, są tu słowa piosenek. Pierwszą odsłoną płyty jest piosenka „Almost Like The Blues”, której tłumaczenie autorstwa znanego dziennikarza, a prywatnie znajomego Leonarda, Daniela Wyszogrodzkiego, można przeczytać TUTAJ.

Płyta „Popular Problems” ukaże się w Polsce 23 września i warto dodać, że i przy tej premierze nie zapomniano o polskich fanach artysty, dla których specjalną akcje promocyjną zaaprobował sam artysta. Jej szczegóły są właśnie finalizowane i ujawnione zostaną już wkrótce.

 

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony