Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Das Moon „Weekend In Paradise”

Das Moon „Weekend In Paradise”

(fot. materiały prasowe)Cantaramusic.pl z przyjemnością prezentuje warszawską grupę Das Moon. 17 października ukaże się jej drugi album studyjny zatytułowany „Weekend In Paradise” (wydawca: Requiem Records).

Zapowiedzią płyty jest singel „Colours”, który na początku września trafi do polskich rozgłośni radiowych.

Das Moon to muzyczna podróż w czasie – w przeszłość i… w przyszłość. Charyzmatyczne trio inspiruje się takimi ikonami sceny, jak Einstürzende Neubauten, Laibach, Kraftwerk czy Depeche Mode, ale tworzy swój własny, niepowtarzalny styl. Znaki rozpoznawcze? Duża dawka elektroniki z domieszką nowofalowego brzmienia gitar i surowych instrumentów perkusyjnych, a także hipnotyzujący głos wokalistki Daisy K.

Das Moon w obecnym kształcie istnieje od czterech lat. Zespół tworzą trzy różne, silne osobowości, które doskonale się dopełniają. Daisy K. jest wokalistką i poetką, DJ Hiro Szyma – didżejem, perkusistą i absolwentem warszawskiej ASP, a Musiol – producentem muzyki elektronicznej i multimediów oraz prawnikiem.

Twórcy Das Moon działali wcześniej jako Rh+ Audiowizualna Grupa Przyjaciół, eksperymentalny kolektyw artystyczny, tworzący koncerty multimedialne na granicy muzyki, sztuki video i teatru. To wtedy narodził się pomysł grania w estetyce electro – industrialu, podążania ścieżką alternatywnego popu i synchronicznych projekcji wideo, jako ważnego elementu koncertów..

Pierwsza płyta Das Moon „Electrocution”, ukazała się w 2011 roku nakładem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia. Album zmasterowali Emily Lazar i Joe LaPorta w nowojorskim studiu The Lodge, znanym ze współpracy m. in. z Depeche ModeThe Prodigy, czy Björk.

W 2012 roku Das Moon został laureatem konkursu Zrób Głośniej!, organizowanego przez portal T-Mobile Music i wystąpił, jako jedyny polski zespół, na festiwalu Electronic Beats w Gdańsku. Das Moon zagrał przed sławami muzyki elektronicznej – Jazzanova, Squarepusher oraz Jamesem Blake.

W 2013 roku podczas trasy koncertowej Das Moon wystąpił na Wave Gotic Treffen (WGT) w Lipsku, największym na świecie festiwalu muzyki dark, electro-industrial i gothic. Trio zagrało również na rodzimym Castle Party w Bolkowie. W tym samym roku zespół wystąpił w 6. edycji programu Must Be The Music zdobywając duże zainteresowanie telewizyjnej publiczności i jednogłośne 4 TAK jury profesjonalistów muzycznych. Dzięki temu m.in. DAS MOON został zauważony przez twórców festiwalu muzyki elektronicznej Mayday i zaproszony do udziału w tej organizowanej na skalę europejską imprezie w 2014 roku.

W październiku 2014 roku zespół wyda swój drugi album. Będzie to koncept album, składający się z 12 utworów. W warstwie tekstowej przekazuje emocje „na wyrywki” i eksploruje ciemniejsze strony życia, zgodnie z artystycznymi poszukiwaniami zespołu. Album powstaje we współpracy z producentem muzycznym Pawłem Gawlikiem, wydawnictwem Requiem Records i globalnym dystrybutorem cyfrowym Believe Digital. Do angielskiej wersji „Colours” teledysk wyreżyserował Roman Przylipiak, znany z wcześniejszych teledysków zespołu. Klip „Colours” jest jednocześnie zapowiedzią pełnometrażowego filmu fabularnego tego samego reżysera „Best Boy in Town” z muzyką zespołu Das Moon.

Nowa płyta będzie promowana trasą koncertową po Polsce, która rozpocznie się w październiku 2014 r. Jej plan jest dostępny na stronie internetowej zespołu www.dasmoon.pl

Oficjalny profil Facebook grupy DAS MOON: https://www.facebook.com/dasmoonband
Oficjalna strona internetowa DAS MOON: http://www.dasmoon.pl/

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony