Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » „Hejter w necie, frajer w świecie…”

„Hejter w necie, frajer w świecie…”

(fot. materiały prasowe)Hejtowanie w sieci zatacza coraz większe kolo. Doszło do tego, że trudno już należeć do forum na którym wyrażana jest uzasadniona krytyka. Zamiast tego pojawiają się bezpodstawne oskarżenia.

Dlaczego więc tak wielu hejtuje w sieci? Większość najzwyczajniej czuje się bezpieczna, wręcz anonimowa, co daje większe pole do popisu. Ponadto ofiara czuje się osaczona, bez wsparcia. Łatwiej bowiem wpatrywać się w monitor niż w oczy. Większość hejterow na co dzień, w kontakcie z innymi ludźmi nie potrafi się odnaleźć. W ten sposób próbuje nadrobić braki w poczuciu własnej wartości. Rzadko kiedy padają uzasadnione oskarżenia, często są to oskarżenia z zazdrości. Warto jednak zdać sobie sprawę z faktu, że takie zachowanie to już przemoc.

Ofiara jest natomiast sama ze swoim problemem. Osoby trzecie wolą nie wyrażać swojej opinii nawet gdy dostrzegają problem. Ponadto panuje przekonanie, że nic z tym nie da się zrobić. Jest ono mylne ponieważ jest wiele organizacji, które pomagają ofiarom przemocy cybernetycznej, a napastnicy również podlegają kodeksowi karnemu.

Chociaż żyjemy w dobie tolerancji i kultury osobistej to dopiero w Internecie widać jak wielu nie pojmuje czym jest dyskusja argumentowana i rozsądna krytyka.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony