Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Lanzarote – wyspa wulkanów

Lanzarote – wyspa wulkanów

(fot. materiały prasowe)Wyspa Lanzarote jest pochodzenia wulkanicznego i wchodzi w skład Wysp Kanaryjskich należących do Hiszpanii. Wulkaniczny krajobraz, piaszczyste plaże i wody Oceanu Atlantyckiego tworzą niezapomniane widoki, co stanowi niewątpliwy urok tej wyspy.

Wśród atrakcji znajdujących się na Lanzarote można znaleźć Park Narodowy Timanfaya, na którym położone są najmłodsze wulkany. Warto zaznaczyć, że na wyspie znajduje się w sumie aż 300 wulkanów, ozdobionych zastygłą już lawą. Na terenie parku są organizowane wycieczki objazdowe, prezentujące całą historię powstania tamtejszego krajobrazu.

Kolejną zaletą wyspy są przepiękne plaże ze złocistym piaskiem. Do najpopularniejszych należą: Papagayos, El Jabillo Los Cuchras oraz Playa Grande. Każda z tych plaż charakteryzuje się innym odcieniem i fakturą piasku. Jedna z najczęściej odwiedzanych przez turystów plaż Puerto del Carmen ma ponad 6 km długości. Z kolei w południowej części wyspy można spotkać plaże o czarnym piasku, co stanowi jedną z atrakcji turystycznych. Co więcej, gorący i wietrzny klimat jest rajem dla surferów. Na Lanzarote znajduje się wiele szkół surfingowych dla dzieci i dla dorosłych, a także wypożyczalnie sprzętu. Dlatego też wakacje na wyspie mogą zostać spędzone w aktywny sposób. Warto zaznaczyć, że wielu znanych sportowców przyjeżdża na Wyspy Kanaryjskie poćwiczyć przed zawodami lub innymi ważnymi wydarzeniami sportowymi. Dodatkowymi atrakcjami są liczne parki wodne, pola golfowe i ekskluzywne hotele oferujące całą gamę atrakcji dla rodzin.

Na wulkanicznej wyspie, Lanzarote, można podziwiać wyjątkowy styl budownictwa zaprojektowany przez Cesara Manrique, dobrego ducha wyspy. Praktycznie nie ma tam wysokiej zabudowy. Niskie, białe domki stanowią niepowtarzalny kontrast na tle ciemnych krajobrazów wulkanicznych. Co ważne, nawet obiekty hotelowe zachowały kanaryjski styl architektury. Nie ma więc żadnych wątpliwości, że urlop spędzony na Lanzarote będzie należał do najciekawszych przeżyć.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony