Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Kofeinowa dawka zdrowia

Kofeinowa dawka zdrowia

(fot. huffpost.com)Już od wielu wieków picie kawy stanowi ważny element dla wielu z nas, a jej popularność nadal rośnie. Kawiarnie prześcigają się w sposobach jej przyrządzania czy dekorowania. Smakosze cieszą się nią zarówno w samotności jak i w towarzystwie. Jakie jeszcze, poza wzrostem energii, niesie za sobą skutki?

Chociaż spór na temat dobrych i negatywnych stron spożywania kawy cały czas trwa, to nie da się ukryć że przeważają w nim jej zwolennicy, a szczególnie ci, którzy pragną zrzucić kilka kilogramów. Naukowcy udowodnili jej dobroczynny wpływ na metabolizm, a wypita przed wysiłkiem wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Ten najpowszechniejszy dar Afryki oprócz tłuszczu, za wroga ma również nowotwory, a szczególnie dba w tej kwestii o wątrobę. Ponadto zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii, ale również poważniejszych chorób takich jak Parkinson czy Alzheimer.

Nie powinno się jednak przesadzać z ilością, gdyż kawa wypłukuje magnez. Aby tego uniknąć wystarczy dolać do filiżanki kilka łyżek śmietanki lub mleka.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony