Jestes tutaj: Home » MUZYKA » „Complètement fou” czyli nowy singiel electro-popowej formacji Yelle

„Complètement fou” czyli nowy singiel electro-popowej formacji Yelle

(fot. materiały prasowe)Wino, wyśmienita kuchnia i Paryż to trzy najpopularniejsze wizytówki Francji. Z pewnością można jeszcze dodać jej wkład w rozwój współczesnej muzyki klubowej. Francuska scena elektroniczna od lat wyznacza trendy światowe tego gatunku.

Trio Yelle wyrasta na najpopularniejszego przedstawiciela europejskiego nurtu electro-pop. Nazwa zespołu to anagram hasła „You Enjoy Life”, na który zdecydowała się wokalistka Julie Budet. Skład uzupełniają GrandMarnier (Jean-François Perrier), który jest autorem większości kompozycji oraz Tepr (Tanguy Destable).

Karierę rozpoczęli ponad dekadę temu. W swoim dorobku mają dwie płyty studyjne („Pop Up” i „Safari Disco Club”). Yelle śpiewa w swoim ojczystym języku – po francusku, wierząc, że ich melodyjne utwory spodobają się słuchaczom, nawet jeśli nie zrozumieją słów.

„Complètement fou” to najnowszy singiel, który zapowiada trzecią płytę studyjną o tym samym tytule. Premiera krążka zaplanowana jest na 7 października br. Na CD znajdzie się 13 nowych utworów. Za produkcję odpowiada Dr Luke i jego ekipa z wytwórni Kemosabe Records. Pre-order płyty w serwisie iTunes dostępny tutaj.

Polscy fani będą mieli okazję usłyszeć i zobaczyć Yelle na żywo. Artystka w ramach europejskiej trasy koncertowej wystąpi 21 listopada w warszawskim klubie Basen. Zapowiedź, czego można się spodziewać się obrazuje filmik. Bilety można nabyć tutaj.

Tracklista CD:
1. Complètement Fou
2. Ba$$in
3. Coca Sans Bulles
4. Les Soupirs Et Les Refrains
5. Nuit De Baise I
6. Toho
7. Moteur Action
8. Florence En Italie
9. Un Jour Viendra
10. Nuit De Baise II
11. Jeune Fille Garnement
12. Dire Qu’on Va Tous Mourir
13. Bouquet Final

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony