Jestes tutaj: Home » MUZYKA » ’Hell Yeah” premiera singla zespołu Trzynasta w Samo Południe

’Hell Yeah” premiera singla zespołu Trzynasta w Samo Południe

(fot. materiały prasowe)Trzynasta W Samo Południe wydaje debiutancką płytę „Hell Yeah”, a już dziś premiera singla promującego to wydawnictwo.

Niezależnie od tego jak przetłumaczymy słowa „Hell Yeah”, oznaczają one pełną entuzjazmu aprobatę. Wrocławski, rockowy zespół Trzynasta w Samo Południe spotyka się z taką reakcją na co dzień – ilości koncertów może mu pozazdrościć niejedna gwiazda. Młodzi muzycy postawili na doświadczenie sceniczne i szlifowanie repertuaru. Dopiero z takim dorobkiem, po pięciu latach działalności, zdecydowali się na wydanie debiutanckiej płyty – „Hell Yeah” – promowanej przez singiel  o tym samym tytule.

Trzynasta to piątka młodych, absolutnie zakochanych w muzyce facetów. Postawili sobie oni za zadanie wskrzeszenia legendy brudnego brzmienia gitar w świeżym, rockowym wydaniu. Swoją muzyką ładują między oczy. To czysty rock’n’roll,  doprawiony ognistym brzmieniem harmonijki. Cel: zdobyć muzyczny świat. W brzmieniu XIII-stej czuć inspirację formacjami takimi jak TSA czy AC/DC.

O  muzyce mówią: – „To środek przeciwbólowy, ma sprawić, że życie staje się łatwiejsze. Ma wchodzić w głowę jak kilka gram ołowiu. A my trzymamy gitary niczym dymiący rewolwer.”

Szeroka publiczność mogła ich poznać w programie „X Factor”, gdzie muzyków do swojego domu jurorskiego zaprosił Kuba Wojewódzki. Zachowując własny styl brawurowo zmierzyli się z piosenkami z najróżniejszych półek stylistycznych. Teraz słychać, że równie przebojowy jest ich autorski materiał, co potwierdziły występy na szeregu letnich festiwali, z tegorocznym Przystankiem Woodstock na czele.

Jesień 2014 stoi pod znakiem debiutu, jakiego dawno nie było na polskiej scenie rockowej. Energetycznego, szczerego, pełnego radości i luzu… Jesienią wybije Trzynasta w samo południe.

Singiel „Hell Yeah” w wersji digitalowej do kupienia od dziś m.in. w serwisie Itunes (TUTAJ)

Skład zespołu:
Michał Pocheć – wokal
Krootky – harmonijka
Młody – gitara
Bandaż – bębny
Katz – bas

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony