Jestes tutaj: Home » FILM » Jak zostać królem świata w pięć minut?

Jak zostać królem świata w pięć minut?

(fot. tvp.pl)Chociaż Disco Polo to muzyka raczej dla określonej grupy odbiorców, to rozpoczęto prace na filmem, który może zainteresować znacznie szerszą publiczność. Głównymi aspektami ekranizacji o bardzo jednoznacznej nazwie- „Discopolo”, będą przede wszystkim młodzieńcza przyjaźń i marzenia.

Jest to opowieść o dwóch młodych muzykach, którzy pochodzą z małego miasta, lecz posiadają wielki zapal i nadzieje. Tomek i Rudy dzięki swojemu talentowi i miłości do muzyki wspinają się na szczyt polskiej sceny. Ich przygoda związana ze sławą okazuje się jednak mniej barwna niż wymyślne stroje.

Film przedstawia również jak rozwijał się sam gatunek tej muzyki na początku lat 90. Jak szybko trafił do serc polaków i rodził w nich nadzieje, że o to w końcu uda im się stworzyć coś przypominającego amerykańskie standardy. Mimo tego, że dzisiaj disco polo wielu określiłoby jednym słowem jako kicz, to nie da się ukryć, że muzyka ta wraca do łask po wielu latach.

Akcja będzie miała miejsce w Łebie, Bydgoszczy i Warszawie, a reżyserowana będzie przez Macieja Bochniaka. Zagrają aktorzy młodego pokolenia: m.in. w roli głównej Dawid Ogrodnik czy Joanna Kulig, oraz starsi koledzy: Tomasz Kot, Weronika Książkiewicz czy Janusz Chabior. Na tym jednak nie koniec. Ponieważ film, za względu chociażby na samą tamatykę, zawiera elementy musicalu wezmą w nim udział gwiazdy polskiej sceny Disco Polo. Będziemy mogli obserwować „Króla disco polo” Tomasza Niecika oraz Radosława Liszewskiego z zespołu Weekend. Zdjęcia do filmu, który jest połączeniem dramatu z komedią, romansem z thillerem, rozpoczęto 5 sierpnia

Jak więc wschodziły i upadały gwiazdy muzyki lat ’90? I czy współcześnie nadal tak to wygląda? na te pytania będzie można uzyskać odpowiedź we wrześniu 2015 kiedy zakończy się produkcja filmu. Dowiemy się również jakie szanse na przetrwanie ma przyjaźń i pasja w sieciach show-biznesu.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony