Jestes tutaj: Home » MUZYKA » „Guts Over Fear” – wspólny utwór Eminema i Sia

„Guts Over Fear” – wspólny utwór Eminema i Sia

(fot. materiały prasowe)Eminem i Shady Records będą świętować 15-tą rocznicę powstania wytwórni! Z tej okazji zaplanowali wydanie 15-tego albumu zatytułowanego „ShadyXV”!

Będzie to dwupłytowe wydawnictwo, którego pierwsza część będzie zawierać największe klasyki Shady Records, takie jak „In da Club” 50 Centa czy „Lose Yourself” Eminema. Druga część będzie składać się z nowego materiału Eminema, Slaughterhouse, Bad Meets Evil, D-12 i Yelawolf. Premierę albumu zwiastuje singiel Eminema „Guts Over Fear” (feat. Sia), wyprodukowany przez Emile Haynie (laureatkę nagrody Grammy za „Recovery” Eminema w kategorii Best Rap Album). Nowy singiel pojawia się także w zwiastunie filmu „Bez litości”, który wchodzi do kin 26 września.

Shady Records zostało założone w 1999 roku przez Eminema oraz jego managera Paula Rosenberga. Pierwszym artystą współpracującym z wytwórnią była grupa D12, której debiutancki album „Devil’s Night” wszedł na 1. miejsce listy Billboardu i pokrył się podwójną platyną. W 2002 roku wytwórnia osiągnęła ogromny sukces ze ścieżką dźwiękową do „8. Mili”, który zadebiutował na szczytach list i osiągnął status poczwórnej platyny, i singlem „Lose Yourself” będącym pierwszą hiphopową piosenką w historii, która wygrała Oscara. Rok później zadebiutował 50 Cent albumem „Get Rich or Die Tryin”, który pokrył się ośmiokrotną platyną i stał się najszybciej sprzedającym się debiutem w historii.

Shady Records kontynuowali pasmo sukcesów z kolejnymi albumami 50 Centa: „The Massacre” (2005, #1, pięciokrotna platyna), „Curtis” (2007, platyna) i „Before I Self Destruct” (2009, złoto). D12 dotarli na 1. miejsce ponownie z ich podwójnie platynowym albumem „D12 World”(2004). Powodzeniem cieszył się także złoty debiut Obie’ego Trice’a „Cheers” (2003) oraz kompilacja utworów różnych wykonawców pt. „The Re-Up” (2006), która dotarła do 2. miejsca i pokryła się platyną. W ostatnich latach wytwórnia wypromowała Bad Meets Evil (album „Hell: The Sequel”, 2011), Yelawolf (album „Radioactive”, 2011) oraz grupę Slaughterhouse (album „Welcome to: Our House, 2012). Nowe albumy Yelawolf i Slaughterhouse zostaną wydane już wkrótce.

Premiera płyty 25 listopada 2014!

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony