Jestes tutaj: Home » MUZYKA » 26 lat „sprawiedliwości dla wszystkich”

26 lat „sprawiedliwości dla wszystkich”

(fot. materiały prasowe)25 sierpnia 1988 r. chyba jeden z najsłynniejszych amerykańskich metalowych zespołów – Metallica wydał album „… And Justice For All”.

Płyta została wydana przy współpracy z duńskim producentem Flamingiem Rasmussenem, który współpracował z zespołem już wcześniej przy realizacji ich dwóch poprzednich krążków (Ride the Lightning Master of Puppets). Jest to jedna z najważniejszych płyt w historii zespołu, ponieważ jest to pierwszy album po Master… któremu grupa zawdzięcza po dziś dzień rozgłos. Ponadto muzycy musieli zmierzyć się z olbrzymią tragedią jaką była strata kolegi z zespołu – basisty Cliffa Burtona, który zginął w wypadku autokarowym, który przytrafił się zespołowi w trakcie trasy promującej właśnie Master… Jego następcą został Jason Newsted przed którym nie stało łatwe zadanie, ponieważ zarówno fani, jak i sami muzycy byli mocno przyzwyczajeni do stylistyki gry Burtona. Do dzisiaj oskarża się zespół o wyciszenie ścieżki basowej ich nowego kolegi na płycie. Newsted występował z Metallicą do 2001 r.

… And Justice For All promował utwór One, który odniósł komercyjny sukces i został do niego zrealizowany teledysk. Płyta została ciepło przyjęta przez fanów, jednak zarzuca się jej brak innowacji stylistycznej w stosunku do Master of Puppets. Kolejny przełomowy album Metallica miała wydać dopiero w 1991 r. Ale to już nieco inna historia…

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony