Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Po Australii z National Geographic. Sydney – ocean, kangury i opera

Po Australii z National Geographic. Sydney – ocean, kangury i opera

(fot. materiały prasowe)Mieszkańcy Sydney nie bez powodu są bardzo dumni ze swojej metropolii. Muzea, teatry i galerie, ogromne bogactwo fauny i flory, a także plaże, akweny, rzeki i rezerwaty przyrody – to tylko część atrakcji, jakie czekają na turystów.

Nowy przewodnik Evana McHugh i Petera Turnera pt. „Sydney” ukazał się na rynku 13 sierpnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Sydney to miasto, które oszałamia swoją różnorodnością. Każdy znajdzie tam coś dla siebie: miłośnicy dzikiej (i czasem niebezpiecznej) natury, wielbiciele sportów wodnych oraz fani sztuki i architektury. Przewodnik pozwoli zaplanować pełen wrażeń pobyt w zależności od zainteresowań i posiadanego czasu. Evan McHugh i Peter Turner podpowiadają, która pora jest najlepsza na przyjazd, jak sprawnie poruszać się po mieście oraz przedstawiają najważniejsze atrakcje, takie jak Wielka Rafa Koralowa, Harbour Bridge, gmach opery, Królewskie Ogrody Botaniczne czy wspaniałe plaże nad zatoką. Dla głodnych wiedzy autorzy przygotowali opis historii Sydney. Przewodnik przybliża także niezwykle bogatą sztukę i kulturę Sydney. Mnogość teatrów, koncertów, pokazów tanecznych, muzeów i galerii sprawia bowiem, że w mieście zawsze coś się dzieje.

Autorzy podpowiadają, jakich miejsc nie wolno pominąć. W ogrodach botanicznych warto udać się na wycieczkę aborygeńską, by poznać tubylczą wiedzę i kuchnię, można też wybrać się na rejs pływającym domem czy nauczyć się nurkować i obejrzeć podwodne bogactwo Wielkiej Rafy Koralowej. Czytelnicy poznają mnóstwo niezwykłych miejsc, których często nie ma na rutynowych szlakach turystycznych, m.in. Chiński Ogród Przyjaźni, dawny robotniczy Balmain, fantastyczny Park Narodowy Ku-ring-gai Chase czy Darling Harbour z akwarium restauracjami, sklepami, parkami i ogrodami. Książka przedstawia także charakterystyczne dla Australii gatunki fauny i flory oraz wyjaśnia, których niebezpiecznych i jadowitych zwierząt unikać.

W książce nie zabrakło praktycznych porad, słowniczka australijskich słów oraz podpowiedzi, jakich kulinarnych specjałów warto spróbować. Całość ilustrowana jest wspaniałymi zdjęciami oraz przejrzystymi grafikami, planami i mapami.

Seria Przewodników National Geographic przeznaczona jest dla osób, które cenią sobie udane, ciekawe i bezpieczne podróżowanie. Do tej pory w serii ukazały się przewodniki po tak interesujących miejscach, jak: San Francisco, Rio de Janeiro, Brazylia, Portugalia, Wiedeń, Meksyk, Argentyna i wiele innych.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony