Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Nieprzemyślane wydatki

Nieprzemyślane wydatki

(fot. w-spodnicy.pl)Każdy nie raz złapał się na tym, że po powrocie do domu znajduje w swoich pakunkach kilka rzeczy kompletnie nie potrzebnych bądź w ogóle nie używanych. Gdyby się nad tym zastanowić to w większości przypadków był to impuls na magiczny napis ‚promocja’. Jak więc z tym walczyć?

Kluczem do odniesienia sukcesu okaże się lista zakupów, której nie można zapomnieć wziąć z domu. Jeśli jednak lubisz korzystać z promocji i łatwo im ulegasz, czego później żałujesz, zrób listę potrzebnych produktów, które chcesz zakupić w promocji w najbliższym czasie. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze. Kiedy już przygotujesz listę staraj się jak najszybciej poszukać czego potrzebujesz, tak aby bezcelowo nie kluczyć po sklepie i nie ulegać pozostałym okazjom.

Może wydać się to absurdalne, ale kiedy jesteśmy głodni łatwiej ulegamy promocjom czy kupowaniu niepotrzebnych przekąsek. Czekamy w kolejce i na sam widok batonika burczy nam w brzuch. Przy stoisku z chlebem szybko wybieramy pierwszy lepszy bochenek by jak najszybciej cieszyć się jego chrupiąca skorupką w domu. Gdy jesteśmy w galerii stwierdzamy jednak, że warto zjeść coś na miejscu mimo, że mamy gotowy obiad w domu. Tak się dzieje ponieważ w supermarketach i centrach handlowych rozpyla się aromaty, które pobudzają nasze zmysły przez co wzmaga się nasz apetyt i jesteśmy bardziej skłonni na wydanie większej sumy pieniędzy na jedzenie., które w domu może okazać się już nie takie świeże jak w sklepie. Problem jednak nie tkwi w tym, że jedzenie szybciej traci świeżość. Wyeksponowanie w sklepie w odpowiednim oświetleniu może oszukać nasz wzrok, zwłaszcza kiedy nie przemyśli się zakupu.

Kiedy już przebrniemy przez cały sklep szczególna ostrożność przyda nam się przy kasach, gdzie wystawione są drobne produkty, często znane z reklam. Sięgamy po nie ponieważ kosztują zaledwie kilka złotych, a poza tym, sami do końca nie wiemy dlaczego.

Marketing jest jak dobry psycholog, doskonale orientuje się w naszych słabościach, z tym, że zamiast nam pomóc je zwalczać pragnie je pogłębiać.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony