Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Nowy singiel od Slasha

Nowy singiel od Slasha

(fot. materiały prasowe)Gitarzysta Slash opublikował fragment utworu zwiastującego jego już trzecie solowe wydawnictwo pt. „World on Fire”. Kawałek nazywa się „30 Years to Life” i jest dostępny dla wszystkich użytkowników iTunes, którzy zamówili pre-order albumu.

Płyta ma ukazać się w sklepach we wrześniu, a samego Slasha będzie można posłuchać na żywo 20.11.2014 r. w Krakowie w ramach koncertu promującego World… Płyta jest kolejnym albumem powstającym we współpracy z wokalistą Milesem Kennedym znanym z występów w grupie Alter Bridge. Slash, a właściwie Saul Hudson urodził się 23.07.1965 r. w Londynie, a pierwsze lata życia spędził w angielskim mieście Stoke-on-Trent, z którego pochodzą również Lemmy Kilmister z grupy Motorhead, oraz wokalista – Robbie Williams.

Jego matka szyła ubrania koncertowe dla gwiazd rocka, a ojciec układał im scenografię. Stąd Slash znał wiele rozpoznawalnych gwiazd m. in. Davida Bowiego. W wieku 6 lat przeprowadził się wraz z rodzicami do Los Angeles, gdzie zainteresował się muzyką i podjął lekcję gry na gitarze. Za swoją największą inspirację uważa zespół Aerosmith. W latach 80. bez powodzenia grywał w różnych kapelach rockowych z LA. W 1985 r. dołączył do powstającej wtedy grupy Guns N’ Roses, którą tworzyli poza nim wokalista – Axl Rose, gitarzysta rytmiczny – Izzy Stradlin, basista – Duff McKagan, oraz perkusista – Steven Adler. Grupa osiągnęła światowy sukces już debiutanckim albumem pt. Appetite for Destruction w 1987 r. 2 lata później wydany został minialbum pt. G N’ R Lies, który również odniósł sukces. Na początku lat 90. zespół opuscili Adler i Izzy, a ich miejsce zajął perkusista grupy The Cult Matt Sorrum, oraz gitarzysta Gilby Clarke. Zespół nagrał jeszcze, dwuczęściowe wydawnictwo Use Your Illusion cieszące się jeszcze większym sukcesem niż ich debiut, oraz album z coverami pt. Spaghetti Incident. W połowie lat 90. z grupy odeszli Slash, Matt Sorrum, oraz McKagan. Zespół kontynuuje karierę po dziś dzień, a jedynym członkiem z oryginalnego składu jest Axl Rose. Slash po Gunsach tworzył takie zespoły jak Slash’s Snakepit z którymi nagrał 2 płyty, oraz supergrupę Velvet Revolver, która wydała również 2 krążki. Współpracował też z takimi artystami jak Motorhead, Ozzy Osbourne, Cypress Hill, Lenny Kravitz, czy Rihanna.

Solowo artysta wydał 2 płyty, a na trzecią jego fani właśnie czekają.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony