Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Połówka która nie pasuje?

Połówka która nie pasuje?

(fot. follyaccessories.com)Reguła mówi, że to przeciwieństwa się przyciągają, jednak z drugiej strony nikt nie wyobraża sobie życia z osobą diametralnie odmienną. Zatem szukamy podobieństw czy czegoś więcej, czegoś czego nigdy nie dostrzegliśmy w sobie?

Wiadome jest, że tym czego wszyscy unikają w związku jest rutyna, a o nią nie trudno kiedy ma się jednakowe przekonania, cele czy zainteresowania. Z początku taka sytuacja wydaje się być idealna, wreszcie znalazł się ktoś kto zgadza się z nami w 100%, lecz później pojawia się rywalizacja, a następnie znudzenie i brak zainteresowania. Ta osoba niczym nas już nie zaskoczy, brak tematów do rozmowy, bo jak tu dyskutować jeśli słyszymy ciągle „też tak sądzę” czy „zgadzam się z tym”.

Poszukujemy kogoś kto zgodzi się z nami w kwestiach najbardziej dla nas istotnych np. zasady moralne. Następnie cieszymy się z odkrywania różnic między sobą. Zazwyczaj pociągają nas te mocne strony partnera, które u nas samych okazują się być czułymi punktami.

Należy jednak pamiętać, że najważniejsza w związku jest równowaga i zrozumienie, ponieważ bez tego trudno iść razem tą samą ścieżką, bez względu na to ile dostrzegamy między sobą podobieństw czy różnic.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony