Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Pokochaj siebie

Pokochaj siebie

(fot. oodhousekeeping.com)Z reguły jest tak, że poświęcamy innym dużo czasu i energii, a dla samych siebie nam ich brakuje. Tak jest codziennie aż w końcu zdajemy sobie sprawę z tego, że nie pamiętamy kiedy ostatnio poświęciliśmy czas sobie. Po co mamy to robić? Czy to nie będzie egoizm?

Poświęcanie czasu samemu sobie jest kluczowe w akceptacji i pokochaniu siebie. Co jednak różni taką postawę od czystego egoizmu? Kiedy akceptujemy siebie zdajemy sobie sprawę z własnych zalet i wad. Staramy się dążyć do ich rozwijania i zwalczania. Egoista natomiast jest przekonany, że nie musi nic zmieniać ponieważ jest idealny.

Zmieniając stosunek do samego siebie, zmieniamy również nastawienie do otaczających nas ludzi. Jeśli trudno nam uwierzyć w swoje dobre strony jeszcze trudniej przyjdzie nam do głowy, że ktoś mógłby to zrobić. Osoby o niskiej samoocenie nie wierzą w swoje możliwości dlatego częściej dopada ich zniechęcenie i rezygnacja. Nie widzą sensu podejmowania jakiegoś zadania gdyż nie wierzą, że zdołają mu podołać. Dlatego ważne jest by zaakceptować siebie i nabrać nowej energii do życia.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony