Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Znieczulająca moc miłości

Znieczulająca moc miłości

(fot. tumblr.com)Wiele osób, które dopiero się zakochały maja wrażenie jakby wszystkie problemy zniknęły. Czują się szczęśliwsze, a także odczuwają mniej dolegliwości. Czy to tylko pozory?

Uczucia jakie towarzyszą zakochaniu nie tylko wywołują takie wrażenia, ale w samej rzeczy sprawiają, że tak jest. Przede wszystkim organizm zakochanej osoby wytwarza więcej dopaminy dzięki, której odczuwa przyjemność i motywację. W tym przypadku miłość faktycznie jest jak narkotyk ponieważ dopamina wytwarzana jest również po zażyciu kokainy. Hormon ten dodaje energii i chęci do działania.

Kontakt z bliską osobą pobudza również wytwarzanie oksytocyny, a ta natomiast jest wrogiem nerwowych stanów emocjonalnych, lęków czy depresji, jednocześnie zwalcza ból fizyczny. Miłość zatem znieczula fizycznie i psychicznie, ale tylko wtedy gdy jest szczęśliwa. Naukowcy udowodnili również, że osoby nie będące w związkach, a przebywające często z osobami na których im zależy, również znajdują się pod podobnym działaniem dopaminy czy oksytocyny.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony