Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Trasy The Beatles na wielkim ekranie

Trasy The Beatles na wielkim ekranie

(fot. recordmecca.com)

Administratorzy fanpage’a legendarnego już za czasów swojego istnienia zespołu The Beatles poinformowali fanów, że ruszą zdjęcia do filmu o trasach koncertowych „czwórki z Liverpoolu”.

Reżyserii obrazu podjął się Ron Howard – jeden z najwybitniejszych twórców filmowych, który ma na swoim koncie takie hity jak Willow, Apollo 13, czy Kod Da Vinci.

Autorzy obrazu proszą fanów obecnych na koncertach grupy w trakcie ostatniej trasy po USA z 1966 r. o udzielenie informacji na temat 19 koncertów (zwłaszcza zamykającego trasę w San Francisco), które odbyły się podczas ostatniego tournee’ Brytyjczyków. Jeden z ostatnich żyjących członków The Beatles, Paul McCartney zagra 14.08.2014 koncert na stadionie Candlestick we wspomnianym powyżej „mieście dzieci kwiatów”. Od czasów tamtej trasy zespół nie grał już na żywo przez jak sami to określali „piski” ze strony publiki (zwłaszcza żeńskiej części) i rosnącymi kontrowersjami wokół grupy. Wyjątek stanowi pożegnalny koncert na dachu Apple Records w 1969 r. który został przerwany przez policję z powodu „naruszania porządku publicznego”. Zespół  przez cały swój okres istnienia (1960-1970) zapisał się na stałe w historii muzyki rozrywkowej. Ich imionami nazywane są miejsca publiczne i ulice na całym świecie, oraz co majętniejsi fundatorzy stawiają ku ich czci pomniki, a nawet muzea (muzeum Beatlesów w Liverpoolu). Sprzedali ponad miliard płyt i od lat sześćdziesiątych po dziś dzień ich muzyka cieszy się zainteresowaniem.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony