Jestes tutaj: Home » FILM » Sierpniowe Poranki o 10.15 w Multikinie z „Miriam” – bohaterką serialu lalkowego dla dzieci w wieku przedszkolnym

Sierpniowe Poranki o 10.15 w Multikinie z „Miriam” – bohaterką serialu lalkowego dla dzieci w wieku przedszkolnym

W sierpniu (fot. materiały prasowe)br. w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym na Poranki w Multikinie. Podczas pokazów o 10.15 dzieci zobaczą „Miriam” i jej nietuzinkowe przygody.

Poranki o 10.15 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia. Są one doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie oraz dodatkowo w wybranych kinach skorzystać z licznych atrakcji.

W sierpniu o 10.15 Multikino zaprasza na odcinki „Miriam”. Miriam jeszcze nie chodzi do szkoły, jest zwyczajną małą dziewczynką jakich wiele na świecie. Jednak jest jedna rzecz, która wyróżnia Miriam spośród innych małych dziewczynek – jej najlepszą przyjaciółką jest… Kura. I tak jak każda zwyczajna mała dziewczynka, która przyjaźni się z Kurą, Miriam musi być przygotowana na szereg całkowicie niezwykłych zdarzeń… Poszczególne odcinki serialu ukazują różne sceny z życia codziennego Miriam, jej Małego Braciszka, Mamy, Taty i Kury oczywiście.

Opisy poszczególnych odcinków:

Miriam i zabawa w chowanego
Podczas nieobecności Mamy i Taty w domu, Miriam, Mały Braciszek oraz Kura zaczynają zabawę w chowanego. Kura chowa się w walizce, jednak ta zostaje zamknięta w szafie. W trakcie poszukiwań Kury, dzieci znajdują na podłodze czerwony, przypominający krew ślad. Gdy z szafy zaczynają dobiegać dziwne odgłosy, Miriam i Małemu Braciszkowi przestaje być do śmiechu…

Miriam i domek dla ptaków
Wysoko na drzewie, w domku dla ptaków, mieszka sobie szpak. Pewnego dnia swoim ćwierkotem zachęca on Miriam do wspólnego śpiewu. Ta zabawa bardzo nie podoba się Kurze, która jest zazdrosna o dziewczynkę. Postanawia więc poprosić Tatę o zrobienie podobnego domku dla siebie…

Miriam i powódź
Rodziców Miriam nie ma w domu. Dziewczynka, jej Mały Braciszek i Kura oglądają w telewizji program o pływających kaczkach. Ponieważ Kura nabiera ochoty na pływanie, Miriam postanawia urządzić jej kąpiel w wannie. W ten oto sposób rozpoczyna się niebezpieczna przygoda. Czy będzie miała dobre zakończenie?

Miriam i teatr
Miriam, Kura i Mały Braciszek oglądają przedstawienie o Czerwonym kapturku. Widzowie bardzo emocjonalnie reagują na całą historię, zwłaszcza w momencie pojawienia się złego wilka.

Miriam i piknik
Rodzina Miriam spędza dzień poza domem. Podczas gdy Mama i Tato rozkładają stół piknikowy, dzieci i Kura bawią się na łące. W pewnej chwili Kura wbiega do czyjegoś ogródka warzywnego, gdzie stoi wielki i groźny strach na wróble. Gdy Mały Braciszek znajduje wystraszoną Kurę, nieoczekiwanie w pobliżu pojawia się wąż. Czy Kura pomoże swojemu przyjacielowi?

Miriam i kolory
Pewnego dnia Miriam znajduje stare fotografie rodzinne. W trakcie oglądania zdjęć dziewczynka zauważa, że świat wokoło staje się czarno-biały. Pozbawione kolorów otoczenie czyni Miriam, Małego Braciszka i Kurę bardzo smutnymi. Na szczęście pojawia się tęcza. Kura pożycza z niej kolory i z pomocą przyjaciół przywraca otoczeniu normalny wygląd. Gdy Mama i Tata wracają do domu, po ucieczce kolorów PRAWIE nie ma śladów.

Miriam i zniszczone zdjęcie
Miriam nie pozwala Kurze grać w domu w piłkę. Jednak Kura ignoruje zakaz i rozpoczyna poszukiwania kompana do zabawy. W tym celu zabiera pilota do telewizora tak, aby Miriam i Mały Braciszek przestali oglądać bajkę. Mały Braciszek rusza w pogoń za Kurą i w szaleńczym pędzie strąca na podłogę ślubne zdjęcie Mamy i Taty, które ulega zniszczeniu. Gdy Rodzice wracają do domu, Miriam bierze całą winę za zniszczenia na siebie. Za karę dziewczynka musi stanąć w kącie, jednak Mały Braciszek męczony wyrzutami sumienia postanawia się przyznać. Wtedy na jaw wychodzi, że w czasie pogoni za Kurą ucierpiał jeszcze jeden przedmiot – pilot do telewizora. Czy winny przyzna się sam?

Miriam i tajemnicza wysypka
Kiedy młodszy brat dostaje wysypki, skupiając na sobie całą uwagę rodziny, Miriam czuje się nieszczęśliwa. Ma w głowie tylko jeden pomysł: a gdyby tak użyć farby i pędzelka…?

Miriam i robot kuchenny
Gdy Miriam kończy w kuchni przygotowanie koktajlu, stojącym na stole robotem kuchennym zaczyna interesować się Kura. Wciskane dziobem nie te przyciski co potrzeba sprawiają, że urządzenie spada na podłogę. Zajęta prasowaniem dziewczynka nie zauważa szkód wyrządzonych w kuchni przez przyjaciółkę. Kura przystępuje więc do naprawy… Czy robot będzie działać bez zarzutu?

Set bajek składa się z dziewięciu 5-minutowych odcinków – trwający łącznie 45 minut.

Sierpniowe Poranki o 10.15 odbędą się w Multikinie: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lubin, Poznań Malta, Poznań 51, Poznań Stary Browar, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sopot, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Wola, Włocławek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Łódź Silver Screen.

Bilet w cenie 12 zł już dziś można nabyć we wszystkich kasach biletowych kin sieci Multikino i Silver Screen Łódź oraz na stronie www.multikino.pl.

„Poranki” i ofert dla Przedszkoli
W tygodniu, od poniedziałku do piątku, istnieje możliwość zorganizowana Poranków dla grup przedszkolnych (minimalna grupa to 20 dzieci).

Więcej o Porankach na http://multikino.pl/pl/wydarzenia/dzieci/ 

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony