Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Harry Potter juz po raz ósmy

Harry Potter juz po raz ósmy

(fot. img.com)Gdy po raz pierwszy Harry Potter pojawił się w księgarniach podbił niejedno serce. Są tacy, którzy nigdy nie zapomną jego przygód, są też tacy, którzy pragną więcej. Czyżby właśnie spełniały się ich oczekiwania?

Kiedy J.K.Rowling po raz pierwszy opisywała niezwykłego chłopca, jego świat i przyjaciół, na chusteczkach w kawiarni, nie miała pojęcia, że to wszystko rozrośnie się do siedmiu tomów. Autorka przyznała, że byłaby gotowa pisać dalej jednak nie chce aby kolejne części były naciągane i wymuszone. Potrzebowała inspiracji, pewnego impulsu.

Tak też się stało. Ósma część, składająca się z 1500 stron została napisana w formie artykułów prasowych. Ich autorką jest Rita Skeeter – dziennikarka Proroka Codziennego, którą poznaliśmy w poprzednich tomach. Wiele zmienia się w życiu bohaterów. Harry ma już 34 lata, a na jego głowie pojawiają się siwe włosy. Wraz ze swoimi synami pojawia sie na Mistrzostwach Świata w Quidditchu. Pojawiają się również jego dawni przyjaciele – Hermiona i Ron, którzy teraz są małżeństwem, a oprócz tego takie postacie jak Luna Lovegood czy Fleur Delacour.

Opowiadanie można czytać na stronie autorki „Pttermore”.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony