Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Nowy singiel KC Nwokoye

Nowy singiel KC Nwokoye

(fot. materiały prasowe)Już we wrześniu ukaże się debiutancki album KC Nwokoye „Shine”. Lecz dla wszystkich, którzy nie mogą doczekać się już premiery mamy niespodziankę! Już teraz można posłuchać singla „Home”!

Treść utworu jest niezwykle przejmująca. Opowiada o pragnieniu znalezienia domu, w którym możemy czuć się szczęśliwi i bezwarunkowo kochani. Dodatkowo utwór ma też wyjątkowo znaczenie dla samego KC Nwokoye, dla którego Polska stała się nowym domem.

KC Nwokoye to nigeryjski wokalista, kompozytor oraz autor tekstów od kilku lat zamieszkały w Polsce. Już we wrześniu ukaże się jego debiutancki album „Shine”. W 2013 r. ukazał się singiel „Caroline”, który spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyki. KC Nwokoye ma na swoim koncie także współpracę z DJ Pesho oraz wytwórnią My Music, czego efektem było nagranie kilku piosenek wraz z teledyskami. Utwory takie jak „Stay tonight” stały się niezwykle popularne wśród radiosłuchaczy oraz internautów. Piosenki emitowały liczne polskie stacje radiowe jak i telewizyjne. Wśród nich tacy potentaci jak Radio Eska. Szerszej widowni KC Nwokoye znany jest z programu „X-Factor”, a także sceny „Dzień Dobry TVN”. Jego twórczość można było też podziwiać w polskiej edycji BalconyTV . Jego głos pojawił się na ścieżce dźwiękowej do polskiego filmu „Yuma” (cover „Ice Ice Baby”). To jednak nie wszystko! KC Nwokoye regularnie uczestniczy w najlepszych jam sessions w Old Timers Garage w Katowicach. Ponadto znalazł się w czołówce artystów biorących udział w Festiwalu Afrykańskim w 2011 roku w Zabrzu. Wielokrotnie również koncertował z orkiestrą symfoniczną w Żorach. Muzyk tworzy muzykę klimatyczną i wyrafinowaną z wykorzystaniem ciekawej instrumentacji oraz niepowtarzalnych aranżacji. Jego twórczość utrzymana jest w klimacie soulu i R&B z licznymi wpływami etnicznymi.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony