Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Nowa książka autorki światowego hitu „Sekretne życie pszczół”

Nowa książka autorki światowego hitu „Sekretne życie pszczół”

(fot. materiały prasowe)Sarah Grimké jest jedną z córek sędziego Sądu Najwyższego Karoliny Południowej, plantatora zaliczanego do elity Charlestone. Matka nazywa ją odmienną, ojciec twierdzi, że jest wyjątkowa.

Na swoje jedenaste urodziny dostaje niecodzienny prezent – wyciągniętą z czworaków i obwiązaną lawendowymi wstążkami czarnoskórą Hetty, zwaną Szelmą. Sarah nie chce „takiego prezentu”, czuje, że drugiego człowieka nie można posiadać… To dopiero początek jej problemów.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, wspaniała powieść, która prowadzi nas do korzeni stanów południowych Ameryki, ukazując świat szokujących kontrastów, gdzie piękno współistnieje z brzydotą, a prawość towarzyszy na co dzień okrucieństwu. To nowe spojrzenie na problem niewolnictwa, niezwykła pochwała siły przyjaźni i siostrzanej miłości, wbrew wszelkim przeciwnościom losu, świadectwo walki o wolność i prawo do głosu.

Sue Monk Kidd stworzyła Hetty dla potrzeb książki. Sarah natomiast to przefiltrowana przez wyobraźnię pisarki postać autentyczna, jedna z legendarnych sióstr Grimké, które w pierwszej połowie XIX wieku czynnie wspierały ruch abolicjonistyczny i walczyły o prawa kobiet.
  
Prawa do książki sprzedano dotychczas do kilkunastu krajów, a nad ekranizacją „Czarnych skrzydeł” pracuje już firma producencka Oprahy Winfrey – Harpo Films.

– „Bogata narracja, wyraziści bohaterowie i rzadka dziś historyczna perspektywa to idealny materiał na wspaniały, poruszający film.” – Oprah Winrfey

Sue Monk Kidd „Czarne skrzydła” premiera 25 września 2014 r. 

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony