Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Stashka wygrała Baltic Song Festival w Szwecji

Stashka wygrała Baltic Song Festival w Szwecji

(fot. materiały prasowe)Stashka na festiwalu zaprezentowała swój debiutancki singiel „Chcę Kochać”. Ponadto otrzymała Nagrodę Publiczności.

Piosenkę „Chcę Kochać” Stashka, czyli Katarzyna Stasiak napisała wspólnie z Emilianem Waluchowskim i to już dawno. Pierwsza wersja piosenki powstała bardzo spontanicznie, w czasie domowej imprezy, a została napisana w języku bułgarskim. Po upływie około roku, Stashka zdecydowała się umieścić ten utwór na swojej debiutanckiej płycie, dlatego też powstał polski tekst, który sama napisała. Do współpracy przy produkcji utworu Stashka zaprosiła Mateusza Pospieszalskiego, znanego, ze współpracy m.in. z Voo Voo i Anną Marią Jopek.

Stashka, za tym intrygującym pseudonimem kryje się uśmiechnięta i utalentowana wokalistka Kasia Stasiak. Ta urodzona i wychowana pośród mazurskich jezior dziewczyna, czaruje naturalnym i pięknym głosem.

Przygoda muzyczna Kasi rozpoczęła się już w przedszkolu, kiedy to śpiewała na każdym okolicznościowym przedstawieniu i już wtedy jako mała dziewczynka, zaczęła marzyć o tym, aby w przyszłości „zostać Gwiazdą”. W wieku 7 lat, głównie za namową swojego dziadka, który podarował jej pianino, rozpoczęła naukę gry na tym instrumencie w Szkole Muzycznej I-go stopnia w Szczytnie. Będąc jeszcze w szkole podstawowej, poprosiła swoich rodziców o gitarę, aby móc podgrywać sobie i znajomym na okolicznościowych biwakach i ogniskach. Rodzice spełnili jej prośbę, a Kasia w szybkim czasie sama opanowała podstawowe chwyty. Swoją edukację muzyczną kontynuowała na wydziale wokalnym w PSM II stopnia w Olsztynie, gdzie w 2003 r. wyśpiewując arie i pieśni operowe zdobyła dyplom. W tym okresie koncertowała także w zespole cygańskim.

Podczas studiów w Poznaniu (mgr muzykologii) aktywnie udzielała się w Chórze Akademickim Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, z którym koncertowała zarówno w Polsce jak i zagranicą (Niemcy, Holandia, Chiny, Hongkong, Tajwan).

W tym czasie rozpoczęła współpracę z wieloma artystami, wspierając ich w studio oraz na scenie jako chórek (Marika, Kasia Cerekwicka, Zakopower, Ania Wyszkoni i inni). W 2012 roku rozpoczęła swoją działalność solową i krok po kroku realizuje swoje marzenia związane z koncertowaniem i wydaniem debiutanckiej płyty. Kasia komponuje i pisze teksty. Muzyka Stashki to przede wszystkim radość tworzenia, pozytywne przesłanie oraz przekonanie, że prawdziwy talent dojrzewa w naturalny sposób.

Od początku działalności solowej Stashka ma na swoim koncie nagrody i wyróżnienia, m.in:
– zdobyła I miejsce w konkursie Polskiego Radia „Przebojem na antenę” 2013
– zdobyła Nagrodę Dziennikarzy na Bałtyk Festiwal Media i Sztuka 2013
– jako debiutantka wystąpiła w koncercie SuperPremier na 50. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu 2013
– jej piosenka „Na skraj świata” wygrała plebiscyty na Hit Lata 2013 w lokalnych rozgłośniach radiowych w Polsce i zagranicą.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony