Jestes tutaj: Home » FILM » ENEMEF: Marvel Nights już 25 lipca i 1 sierpnia w Multikinie

ENEMEF: Marvel Nights już 25 lipca i 1 sierpnia w Multikinie

(fot. materiały prasowe)ENEMEF: Marvel Nights, czyli podwójny Maraton Marvela 25 lipca i 1 sierpnia to dwie noce z najpopularniejszymi i najbardziej ekstrawaganckimi superbohaterami współczesnej popkultury.

Na ekranie pojawią się wszystkie najważniejsze postaci uniwersum: Iron Man, Thor, Hulk, Czarna Wdowa, Kapitan Ameryka. Prezentowane tej nocy filmy zostały zrealizowane z wielkim rozmachem i dbałością o każdy szczegół uniwersum Marvela. Epickie sceny walki, interesująca fabuła i heroiczne wyczyny bohaterów sprawiają, że nie można oderwać wzroku od ekranu.

ENEMEF: Marvel Nights 1 (25 lipca):
– Iron Man 2D
– Thor 3D
– Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie 3D
– Avengers 3D

ENEMEF: Marvel Nights 2 (1 sierpnia):
– Iron Man 3D
– Thor: Mroczny świat 3D.
– Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz 3D
– Strażnicy Galaktyki 3D (premierowo)

Dołącz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/770367669682436/
*** Więcej informacji *** znajdziesz pod adresem: http://www.enemef.pl

Maratony w ramach ENEMEF: MARVEL NIGHTS odbędą się 25 lipca (piątek) i 1 sierpnia (piątek) jednocześnie w 25 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Malta, Poznań 51, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Pierwsza noc – rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 7:30 rano
Druga noc – rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 7:00 rano

1 dzień:
– 21 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 21 zł każdy
– 25 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
– 26 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
– 27 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 29 zł: cena normalna

2 dzień:
– 31 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 31 zł każdy
– 35 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
– 36 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
– 37 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 39 zł: cena normalna

Karnet (obejmuje dwa dni):
– 48 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 48 zł każdy
– 56 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
– 57 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 59 zł: cena normalna
W Czechowicach-Dziedzicach, Katowicach i Zgorzelcu obowiązuje dopłata 3 zł za okulary 3D.

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:
Bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez Internet, przedsprzedaż rozpocznie się w piątek 11 lipca po 16:00. Brak możliwości rezerwacji biletów. Więcej informacji na temat przedsprzedaży oraz rezerwacji biletów pod adresem www.enemef.pl.

Informacje o filmach:

Iron Man 2D
Iron Man, USA 2008, 120′
reżyseria: Jon Favreau
scenariusz: Hawk Ostby, Mark Fergus, Art Marcum, Matthew Hollaway
obsada: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Jeff Bridges
muzyka: John Debney, Ramin Djawadi

Pierwsza część z serii ekranizacji komiksu o Iron Manie. W postać stworzoną przez Marvel Comics wcielił się Robert Downey Jr, który doskonale pokazuje przemianę swojego bohatera, ze zblazowanego playboya w nieustraszonego herosa. Miliarder Tony Stark to genialny wynalazca, który jest głównym dostawcą broni dla rządu USA. Jego konkurent próbuje go zabić, żeby przeżyć, Stark postanawia wyprodukować nowoczesny kostium-zbroję. Z czasem zaczyna budować lepsze, bardziej potężne i rozbudowane wersje stroju i zaczyna je używać do zwalczania przestępczości, jako niezwyciężony Iron Man. Zbroja Iron Mana zaprojektowana została przez Phila Saundersa i Adi Granova, którzy współpracowali także przy komiksie.

Thor 3D
Thor, USA 2011, 130′
reżyseria: Kenneth Branagh
scenariusz: Ashley Edward Miller, Zack Stentz, Don Payne
obsada: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Anthony Hopkins
muzyka: Patrick Doyle

Świetne efekty specjalne, epicki projekt krainy obcego świata, doskonali aktorzy. Całość składa się na film, który naprawdę doskonale się ogląda. Thor, który walczy za pomocą Mjollnira, młota wykonanego z tajemniczego metalu, zostaje wygnany z Asgardu na Ziemię. Pozbawiony zostaje wszystkich swoich boskich atrybutów i jako dr Donald Blake ma nauczyć się pokory i posłuszeństwa. O swojej przeszłości przypomina sobie dopiero, kiedy przez przypadek znajduje Mjollnira. Tak rozpoczyna się jego walka o bezpieczeństwo ludzkości. Warto doczekać do końca napisów. Tuż po nich pojawia się scena, która jest wskazówką, z kim będą walczyć Thor, Iron Man i Kapitan Ameryka w „The Avengers”.

Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie 3D
Captain America: The First Avenger, USA 2011, 125′
reżyseria: Joe Johnston
scenariusz: Christopher Markus, Stephen McFeely
obsada: Chris Evans, Tommy Lee Jones, Hugo Weaving
muzyka: Alan Silvestri

Kapitan Ameryka to pierwsza postać stworzona przez Marvel Comics. Steve Rogers został poddany terapii, która zwiększyła jego inteligencję i siłę. Przemienił się w superbohatera zwanego Kapitanem Ameryką. Światu i jego mieszkańcom zagraża wielkie niebezpieczeństwo. Kapitan Ameryka wypowiada wojnę organizacji HYDRA i jej złowieszczemu przywódcy znanemu jako Red Skull. Krytycy i publiczność są zgodni, „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie” to idealne połączenie komiksu ze współczesnym kinem przygodowym.

Avengers 3D
The Avengers, USA 2012, 155′
scenariusz i reżyseria: Joss Whedon
obsada: Robert Downey Jr., Scarlett Johnasson, Mark Ruffalo
muzyka: Alan Silvestri

Film zdobył trzecią pozycję na liście najlepszych premier w historii kina. Nick Fury jest szefem międzynarodowej agencji T.A.R.C.Z.A., która czuwa nad światowym bezpieczeństwem. W obliczu śmiertelnego zagrożenia staje przed zadaniem stworzenia drużyny, która podoła najbardziej nieprawdopodobnym wyzwaniom. Do swojego zespołu rekrutuje bohaterów z niezwykłymi zdolnościami. Znajdą się w nim słynne postaci z uniwersum Marvela: Iron Man, Hulk, Kapitan Ameryka i Black Widow. „Avengers 3D” to świetne kino akcji, które zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie. To idealna mieszanka heroizmu i humoru, która tworzy niepowtarzalne superbohaterskie show.

Iron Man 3 3D
Iron Man 3, Chiny, USA 2013, 130′
reżyseria: Shane Black
scenariusz: Drew Pearce, Shane Black
obsada: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle
muzyka: Brian Tyler

Robert Downey Jr powraca w roli miliardera i genialnego wynalazcy Tony’ego Starka w trzeciej części historii ze świata Marvela – „Iron Man 3 3D”. Tony Stark wyrusza w podróż, by zemścić się na tych, przez których jego świat legł w gruzach. Będzie musiał stawić czoła bezwzględnemu Mandarynowi. Na próbę zostanie wystawiona jego siła charakteru i duch walki, może polegać tylko na swojej pomysłowości i instynkcie. Wkrótce odkryje odpowiedź na nurtujące go od dawna pytanie: Czy to zbroja czyni superbohatera? Trzecia część przez wielu uważana jest za najlepszą z całej serii o Iron Manie.

Thor: Mroczny świat 3D
Thor: The Dark World, USA 2013, 112′
scenariusz: Christopher Yost, Christopher Markus, Stephen McFeely
reżyseria: Alan Taylor
obsada: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Anthony Hopkins
muzyka: Brian Tyler

Kontynuacja przygód Thora, superbohater znów stanie do walki o ocalenie Ziemi i pozostałych Ośmiu Królestw przed tajemniczym wrogiem. W następstwie wydarzeń przedstawionych w filmach „Thor” i „Avengers” superbohater walczy o przywrócenie porządku w całym Kosmosie. Starożytna rasa, dowodzona przez mściwego Malekitha powraca, by zepchnąć wszechświat w ciemność. Stając do walki z wrogiem, którego nie może pokonać nawet Asgard pod wodzą Odyna, Thor musi udać się na niebezpieczną wyprawę, podczas której ponownie zjednoczy siły z Jane Foster i poświęci wszystko, by ratować świat. Ciekawostka: młot Thora stworzono w trzydziestu wersjach, każda o innej wadze i zastosowaniu, w zależności od sposobu użycia podczas kręcenia zdjęć.

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz 3D
Captain America: The Winter Soldier, USA 2014, 128′
reżyseria: Anthony Russo, Jon Russo
scenariusz: Christopher Markus, Stephen McFeely
obsada: Chris Evans, Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson
muzyka: Henry Jackman

„Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz” to jedna z najlepszych produkcji Marvel Studios. Po zakończeniu przygody z członkami grupy Avengers, Kapitan Ameryka kontynuuje współpracę z Nickiem Fury oraz agencją T.A.R.C.Z.A. Spotyka dawnego przyjaciela Jamesa „Bucky’ego” Barnesa, który po praniu mózgu został rosyjskim mordercą, znanym jako Winter Soldier. Pojawia się również nowy złoczyńca – Crossbone. Superbohater łączy siły z Czarną Wdową. Kiedy kryzys wydaje się być zażegnany, niespodziewanie atakuje nowy wróg – Zimowy żołnierz… „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz” to rozrywka na najwyższym poziomie. Film przywodzi na myśl szpiegowskie klimaty jak z Jamesa Bonda, a do tego jest wypełniony pościgami, wybuchami i… świetnymi dialogami.

Strażnicy Galaktyki 3D (PREMIEROWO)
Guardians of the Galaxy, USA 2014, 122′
reżyseria: James Gunn
scenariusz: James Gunn, Nicole Perlman
obsada: Chris Pratt, Zoe Saldana, Vin Diesel, Bradley Cooper
muzyka: Tyler Bates
Specjalny pokaz premierowy!

Peter Quill kradnie tajemniczy artefakt stanowiący obiekt pożądania potężnego Ronana, który zagraża całemu wszechświatowi. Chcąc uniknąć jego zemsty, Quill zmuszony jest zawrzeć sojusz z czterema outsiderami: Rocketem – uzbrojonym szopem, Grootem – drzewokształtnym humanoidem, śmiertelnie niebezpieczną Gamorą i niebezpiecznym Draksem Niszczycielem. Kiedy główny bohater odkrywa prawdziwą moc artefaktu i zagrożenie, jakie stanowi on dla kosmosu, musi zmobilizować swoich towarzyszy do walki, od której zależą losy całej galaktyki. „Strażnicy Galaktyki 3D” to najnowsza produkcja z uniwersum Marvela, inspirowana serią komiksów o tym samym tytule. Z pozoru wydają się nieudacznikami, ale to oni uratują wszechświat przed zagładą. Swoich głosów użyczyli Bradley Cooper (Rocket)  i Vin Diesel (Groot).

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony