Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Unicef i Banks wspieraja dziewczęta grające w piłke nozną

Unicef i Banks wspieraja dziewczęta grające w piłke nozną

(fot. materiały prasowe)Wraz z zakończeniem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Brazylii, UNICEF opublikował wyjątkowy teledysk pokazujący jak piłka nożna zmienia i polepsza warunki życia dzieci.

Klip wspiera kampanię #TeamUNICEF, który skupia się na przeżyciach młodych dziewcząt zarówno na boisku, jak i poza nim. W tle słyszymy utwór „Goddess” Banks.

Dzieci na całym świecie mają prawo do sportu i zabawy. Poprzez sport, mogą w pozytywny sposób zmierzyć się z codziennymi wyzwaniami. Jednak mimo, że sport i zabawa mają tak kolosalny wpływ na życie najmłodszych, nadal wiele z nich jest pozbawione możliwości zaangażowania się w sport.

„Zaczęłam pisać piosenki w wieku 15 lat zaraz po rozwodzie rodziców” – zdradza Banks. „W tym czasie czułam się samotna i bezradna i nie wiedziałam w jaki sposób wyrazić swoje emocje, z kim porozmawiać. Muzyka pomogła mi poradzić sobie z wyzwaniami w życiu w taki sam sposób w jaki sport pozytywnie wpływa na życie dzieci na całym świecie.”

Teledysk został nakręcony w Windhoek w Namibii, a wszystkie dziewczynki, które w nim występują biorą udział w programie UNICEF Namibia „Galz & Goals” wspierającym młode kobiety w Namibii.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony