Jestes tutaj: Home » TEATR » Newsy » Tłumy podczas inauguracji „Teatru na leżakach” w Pomoście 511

Tłumy podczas inauguracji „Teatru na leżakach” w Pomoście 511

(fot. materiały prasowe)Takiego widowiska nad Wisłą nie było w Warszawie od lat. We wtorek 15 lipca artyści Teatru Pijana Sypialnia, piętnastu aktorów i ośmioosobowy zespół muzyczny, zaprezentowali w nadwiślańskiej klubokawiarni Pomost 511 „Wodewil Warszawski”. Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania.

Spektakl otwiera cykl plenerowych widowisk teatralno-muzycznych w klimacie przedwojennej Warszawy. Projekt „Teatr na leżakach” to inicjatywa Teatru Pijana Sypialnia, na którą odpowiedzieli twórcy Pomostu 511.

– „Z radością podjęliśmy się współpracy z Teatrem Pijana Sypialnia. To było prawdziwe widowisko nad Wisłą, a Pomost 511 okazał się idealnym miejscem do realizacji takiego przedsięwzięcia. Zachęcamy instytucje, ludzi kultury, twórców do współpracy z nami” – mówi bosman Piotr Ivan Ivanov, założyciel Pomostu 511, reżyser, członek zarządu Fundacji Wszystko Płynie.

Spektakl nad Wisłą przyszło obejrzeć ponad 500 osób.

– „Zarówno Pomost 511, jak i cały pobliski bulwar były przykryte morzem ludzi. Cieszył taki widok i mamy nadzieje, że kolejne odsłony Teatru na leżakach cieszyć się będą podobnym zainteresowaniem” – dodaje Ivanov.

Sławek Narloch, manager Pijanej Sypialni:

– „W naszym teatrze pod gołym niebem będą obowiązywały bardzo ważne zasady – zasady lata!” Krótkie spodenki, leżaki, koce i zimne napoje, a do tego spektakle, w których istotną rolę pełni muzyka na żywo. To jedyny taki cykl w programach nadwiślańskich miejscówek.”

Projekt nawiązuje do tradycji teatrzyków ogródkowych. Były to miejsca, które w starej Warszawie przyciągały tłumy wielbicieli teatru w otoczeniu zieleni. Modne miejsca rozrywki w tamtych czasach.

Scenariusz roztańczonego i rozśpiewanego „Wodewilu Warszawskiego” powstał na podstawie komedii Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie” z 1876 roku.

„Staszek Dembski, reżyser: Wspominamy miasto, którego już nie ma, ale ważne było dla nas również opowiedzenie czegoś o tym, co otacza nas tu i teraz.”

 Dlatego w finale widowiska sceną zawładną dziwne postaci – ludzie mediów, polityki i kultury. Nostalgiczny świat przedwojennego miasta zderza się z Warszawą głośną i zabieganą. Pomost 511 – miejsce kreatywnego relaksu.

Pomost 511 to klub mieszczący się na warszawskim Powiślu, po prawej stronie Wisły, na najpopularniejszym w stolicy letnim szlaku imprezowym. Piaszczysta plaża, nadwiślański styl, tarasy widokowe na panoramę Wisły, najlepsze imprezy fundowane w piątki przez KOKA Fellaz, w soboty przez Piotra „Kędziora” Kędzierskiego, środy z Last Robots, kino letnie, nocne ogniska, egzotyczne drinki, wodne atrakcje: paddlebording (SUP) i wakeboarding, weekendowe targi i śniadania nad Wisłą, eventy artystyczne oraz boisko do siatkówki – to wszystko znajdzie się w tegorocznej ofercie warszawskiego klubu Pomost 511.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony