Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Pod płonącym niebem” – pełna dramatyzmu opowieść o uczuciu silniejszym od wszelkich różnic od dziś w księgarniach

„Pod płonącym niebem” – pełna dramatyzmu opowieść o uczuciu silniejszym od wszelkich różnic od dziś w księgarniach

(fot. materiały prasowe)Mieszkańcy małego australijskiego miasteczka wiodą spokojne życie. Do czasu gdy w Marree przypadkowo pojawia się dziewiętnastoletnia, rozpieszczona przez rodziców Europejka. Zarówno dla tubylców, jak i dla dziewczyny, będzie to prawdziwa lekcja tolerancji i zrozumienia. Powieść „Pod płonącym niebem” Elizabeth Haran już dziś trafi do rąk polskich czytelników.

Arabella Fitzherbert jest młodą i niezwykle kapryśną Angielką. Ponieważ cierpi na zapalenie oskrzeli, jej rodzice podejmują decyzję o przeprowadzce do Australii, której suchy klimat ma pomóc dziewczynie w powrocie do zdrowia. Podczas postoju pociągu Arabella opuszcza na chwilę wagon. Nikt nie zauważa jej nieobecności i pociąg odjeżdża bez niej. Samotna na pustkowiu, traci nadzieję na ratunek. Ten jednak przychodzi z najmniej spodziewanej strony. Dziewiętnastolatce pomagają mieszkańcy pobliskiego miasteczka, Marree. Wdzięczność za uratowanie życia szybko przeradza się w niechęć i oburzenie. Przywykła do luksusów Arabella nie potrafi przystosować się do surowych i prymitywnych warunków życia. Nie ma jednak wyboru, wszystko wskazuje na to, że nie uda jej się szybko stąd wydostać. Czy Arabella będzie umiała wznieść się ponad swoje uprzedzenia, pokonać niechęć i zjednać sobie mieszkańców miasteczka? Jak zareaguje na nowe, budzące się w niej uczucie wobec jednego z mieszkańców Marree?

Powieść Elizabeth Haran to pełna dramatyzmu historia młodej dziewczyny, która na obcej i spalonej słońcem ziemi zmuszona jest pokonać głęboko zakorzenione uprzedzenia. Pozornie okrutny los sprawił, iż będzie miała szansę dowieść, że w gruncie rzeczy jest dobrą i wartościową osobą. „Pod płonącym niebem” to przejmująca opowieść o potrzebie wzajemnego szacunku, tolerancji i sile uczuć.

Elizabeth Haran – pochodząca z Rodezji australijska autorka czternastu powieści obyczajowych, których akcja dzieje się w egzotycznych australijskich plenerach. Jej książki zostały przetłumaczone m.in. na niemiecki, hiszpański, rosyjski i czeski, a w samych Niemczech rozeszły się w ponad półtoramilionowym nakładzie. Na polskim rynku do tej pory ukazała się powieść „Szept wiatru”, a na jesień wydawnictwo Akurat zapowiedziało wydanie książki „Rzeka przeznaczenia”.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony