Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Taniec dla ciała i dla duszy

Taniec dla ciała i dla duszy

(fot. dancespirit.com)Dlaczego warto tańczyć? Czy taniec to również sport?

Wielu jest takich, których kontakt z tańcem ogranicza się jedynie do programów telewizyjnych lub okazyjnych imprez. Dla niektórych jest to również sposób na utratę zbędnych kilogramów czy poprawienie kondycji ciała. Jednak czy tak naprawdę taniec to tylko… taniec?

Jeśli chodzi o wpływ tańca na ludzkie ciało, to faktycznie jest to dobry sposób dla osób, które pragną pozytywnych zmian. W odróżnieniu od zwykłych ćwiczeń, taniec angażuje mięśnie ze wszystkich partii naszego ciała. Pozwala on nie tylko spalić tkankę tłuszczową, ale także rozwinąć mięśnie. Do tego dochodzi jeszcze wspomaganie metabolizmu i po pewnym czasie widać efekty. Ponadto pozwala zwalczyć niektóre dolegliwości fizyczne czy schorzenia takie jak bóle stawów czy napięte mięśnie.

Jednak można powiedzieć, że taniec również ma swoją duszę. Wpływa pozytywnie na naszą psychikę. Potrafi bowiem podnieść naszą samoocenę, przez co stajemy się bardziej pewni siebie i dowartościowani. Działa również odprężająco, dlatego jest idealny dla osób, które często się denerwują czy nawet dla tych, którzy cierpią na depresję. Dzięki takiej, swoistego rodzaju, terapii łatwiej nam będzie pokonać trudności i kłopoty na co dzień.

Okazuje się również, że taniec może mieć pozytywny wpływ na poważniejsze dolegliwości natury psychicznej tj. schizofrenia, nerwica. Również osobom niepełnosprawnym ruchowo zaleca się wprowadzenie tańca w terapii.

Nie zapominajmy jednak o podstawowej funkcji tańca jako ważny element każdej kultury. Taniec jednoczy i pozwala wyzwalać emocje dzięki czemu tworzy poczucie wspólnoty, jednocześnie nie niesie ze sobą żadnych negatywnych skutków, jeśli oczywiście odpowiednio dobierze się go do wieku i stanu zdrowia. Zatem cieszmy się tańcem i tańczmy!

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony