Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Ścieżka dźwiękowa do czwartego sezonu „Gry o Tron”

Ścieżka dźwiękowa do czwartego sezonu „Gry o Tron”

(fot. materiały prasowe)„Gra o Tron” fascynuje widzów na całym świecie nie tylko baśniową fabułą, ale i wizjonerstwem, którego nieodłącznym składnikiem jest klimatyczna muzyka. O potędze serialu także w świecie muzycznym świadczy fakt, że o epizodyczne role w nim zabiegali najsłynniejsi muzycy na świecie – udało się to członkom zespołu Coldplay i Snow Patrol, a ostatnio także Islandczykom z Sigur Ros, którzy postanowili związać się z serialem nieco mocniej.

Ich wkładem jest wykonanie znanej już fanom pieśni „The Rains of Castamere” (śpiewają ją w przebraniu kapeli weselnej w 2. odcinku 4. sezonu). Utwór, którego w serialu usłyszeć można  dosłownie kilkadziesiąt sekund, w całości dostępna jest na wydanym właśnie soundtracku „Game of Thrones – Season 4 (Original Motion Picture Soundtrack)”.

Wspomniana ścieżka dźwiękowa ukazała się (także w Polsce!) oficjalnie zaledwie kilka dni temu, a już jest jedną z najlepiej sprzedających się wydawnictw wytworni Sony Classical. Na płycie znalazły się 22 kompozycje związanego z serialem od początku Ramina Djawadi, w tym m.in. kultowy fragment muzyczny z napisów początkowych serialu (i jeden z najchętniej coverowanych w internecie tematów muzycznych ostatnich lat!). Album nabyć można już na płycie CD, a także w formie cyfrowej w serwisie iTunes. Dodajmy, że autor muzyki do Gry o Tron jest autorem tematów muzycznych do filmów Iron Man czy Equilibrium oraz innego kultowego serialu – Prison Break (Skazany na śmierć).

Tracklista „Game of Thrones – Season 4 (Original Motion Picture Soundtrack)”:
1. Main Titles
2. The Rains of Castamere (From the HBO® Series Game Of Thrones – Season 4)   – performed by Sigur Ros
3. Breaker of Chains
4. Watchers on the Wall
5. I’m Sorry for Today
6. Thenns
7. Mereen
8. First of His Name
9.The Biggest Fire the North Has Ever Seen
10. Three Eyed Raven
11. Two Swords
12. Oathkeeper
13. You Are No Son of Mine
14. The North Remembers
15. Let’s Kill Some Crows
16. Craster’s Keep
17. The Real North
18. Forgive Me
19. He Is Lost
20. I Only See What Matters
21. Take Charge of Your Life
22. The Children

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony