Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Nieznane oblicze Barcelony – subiektywny przewodnik miłośniczki Hiszpanii

Nieznane oblicze Barcelony – subiektywny przewodnik miłośniczki Hiszpanii

(fot. materiały prasowe)Barcelona zaskakuje, zachwyca i rozkochuje, ale daje się poznać tylko tym, którzy zejdą z turystycznego szlaku i przyjrzą się jej krytycznym okiem. Katarzyna Wolnik Vera w przewodniku „Przystanek Barcelona” zabiera czytelników w nietypową i zaskakującą podróż. Książka ukaże się na rynku 16 lipca nakładem Wydawnictwa Burda Książki pod marką National Geographic.

Wakacje w pełni – warto je wykorzystać na podróż do gorącej Barcelony. Katarzyna Wolnik Vera przedstawia w swojej książce garść informacji, które powinien znać turysta i podróżnik: skąd wzięła się nazwa miasta, ile kosztuje tu życie, jak sprawnie poruszać się po ulicach oraz czym charakteryzują się poszczególne dzielnice.

„Przystanek Barcelona” przybliża romantyczne oblicze metropolii: ulicę Zakochanych i ulicę Pocałunków, nastrojowe parki czy Magiczną Fontannę. Czytelnicy poznają Barcelonę jako miasto balkonów – zdobionych na wszelkie sposoby, surrealistycznych i eleganckich, pełniących rolę ogrodów, tarasów czy jadalni. Spojrzą na miasto z wysokości, bo w Barcelonie jest aż dwadzieścia punktów widokowych, z których rozciąga się wspaniała panorama. Autorka zabierze ich na Plac Kataloński – uznawany za centrum Barcelony, będący miejscem spotkań, imprez i manifestacji oraz na spacer po eleganckiej dzielnicy Exiample, będącej muzeum modernizmu na wolnym powietrzu. To prawdziwa kwintesencja miejskiego stylu życia, można tu oglądać architektoniczne dzieła sztuki, skorzystać z miejskiej plaży i odwiedzić słynne biblioteki.

Książka zabiera czytelników w kulinarną podróż po Barcelonie, przybliżając smaki i aromaty soczystego mięsa, świeżych warzyw i owoców, egzotycznych frutti di mare czy słynnego hiszpańskiego wina. Oprócz tradycyjnego zwiedzania, autorka przekonuje, by skusić się na buszowanie po sklepach. Wielkie markety, różnorodne targi, maleńkie i urokliwe sklepiki (w tym centrum kiczu i retro czy świat ręcznie robionych cukierków) – Barcelona to prawdziwy zakupowy raj. Przewodnik przede wszystkim jednak przybliża obyczaje mieszkańców, ich tradycję i kulturę: miłość do rumby i flamenco, szalone imprezy, lokalne fiesty, świąteczne zwyczaje, najlepsze muzea, kina i teatry. Na koniec nie zabrakło praktycznych informacji, m.in. w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo w Barcelonie, gdzie nauczyć się języka, jak się zakwaterować i wiele innych.

O autorce:
Katarzyna Wolnik-Vera – katowiczanka, która od pięciu lat mieszka w Katalonii. Z wykształcenia jest filologiem polskim, a zaraz po studiach pochłonęła ją praca dziennikarska. Po ośmiu latach pisania o życiu innych postanowiła zmienić swoje i wyjechała za miłością do Barcelony. Zaczęła blogować, zajęła się fotografią. Dziś prowadzi rozmowy z cudzoziemcami w lokalnym radiu, organizuje śluby i zaręczyny w Barcelonie i robi zdjęcia. Fanka kubańskiego son i kuchni śródziemnomorskiej.

Premiera: 16 lipca 2014 r.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się również przewodniki „Barcelona. Wakacje w wielkim mieście” oraz „Spacerem po Barcelonie”.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony