Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Każdy człowiek ma dwie twarze. Walka o sprawiedliwość

Każdy człowiek ma dwie twarze. Walka o sprawiedliwość

(fot. materiały prasowe)Co zrobić, kiedy ojciec dziecka unika wszelkiej odpowiedzialności, nie chce płacić alimentów i ucieka za granicę? Jak poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami i odnaleźć szczęście w życiu? Powieść Marty Zawadki pt. „Proces” ukaże się 16 lipca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

– „Moja książka to opowieść o przyjaźni, miłości do ludzi i zwierząt, szacunku i tolerancji dla innych. Nie miałam wątpliwości, że  powinnam ją napisać. Być może jej lektura pomoże komuś w wyjaśnieniu zawiłości proceduralnych przy odzyskiwaniu alimentów we Francji. Mam nadzieję, że także dla wielu będzie wsparciem i przykładem, iż mimo mnożących się po drodze problemów są one do przezwyciężania.” – mówi Marta Zawadka.

Marta, bohaterka książki, jest zwykłą dziewczyną. Ciepło wspomina swoje dzieciństwo, czasy szkoły podstawowej, lekcje francuskiego, studia i wyjazd do Paryża. Jednak jej życie pełne jest różnych perypetii i niespodziewanych komplikacji. Zakochuje się w przystojnym mężczyźnie i planuje z nim ślub, ale wszystko pęka jak bańka mydlana, gdy ten wyznaje, że jest gejem. Aby zapomnieć o miłosnym zawodzie, dziewczyna rzuca się w wir pracy, podróży i spotkań z przyjaciółmi. Gdy prawie już czterdziestoletnia Marta poznaje fascynującego Charlesa i wdaje się z nim w gorący romans, jej życie ponownie nabiera barw. Jednak gdy bohaterka zachodzi w ciążę, kochanek pokazuje swoją prawdziwą twarz i proponuje jej aborcję.

Po narodzinach dziecka, „tatuś” – jak nazywa go Marta – odcina się od rodziny. Związany z inną kobietą, nie bierze na siebie żadnej odpowiedzialności, chwilami zachowuje się jak szaleniec. Bohaterka sama wychowuje dziecko i samotnie stawia czoła wszelkim trudnościom. W końcu postanawia zawalczyć o sprawiedliwość i składa pozew o alimenty. Jednak proces okazuje się być bardzo żmudny i wyczerpujący, gdyż Charles kłamie, manipuluje, a nawet ucieka za granicę…

Premiera: 16 lipca 2014 r. 

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony