Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Jak działa człowiek? Nowe tytuły z fascynującej serii Focusa

Jak działa człowiek? Nowe tytuły z fascynującej serii Focusa

(fot. materiały prasowe)Dlaczego ludzie zjadają innych ludzi? Jak nie dać sobą manipulować? Co nami rządzi: rozum czy serce? Mimo setek, a może nawet tysięcy lat badań, człowiek nadal pozostaje wielką zagadką. „Ciemna strona człowieka”, „Triki psychiki” oraz „Siła emocji, potęga umysłu” to zbiory artykułów, które przybliżają najciekawsze tajemnice ludzkiego organizmu i wyjaśniają mechanizmy jego funkcjonowania. Najnowsze tytuły z serii „Focus Cywilizacje” i „Focus Psychologia” ukażą się 16 lipca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Ciemna strona ludzkiej natury jest ewolucyjnym dziedzictwem, dlatego zło towarzyszyło i zawsze będzie towarzyszyć ludziom. Jednak im lepiej poznajemy naturę zła, tym lepiej rozumiemy świat. „Ciemna strona człowieka” to zbiór historii, z których ludzkość raczej nie jest dumna. Jak wygląda życie dzieci władzy, w tym synów księżnej Diany? Jak szkodzą organizacje humanitarne i dlaczego nędza Afryki opłaca się innym? Z jakiego powodu niektórzy chcą być pochowani żywcem? Jaki los czeka wdowy w Indiach? Czy można jeszcze dziś spotkać kanibali? Jakie sposoby mają szpiedzy w korporacjach, by wykończyć konkurencję? Ile jest na świecie przeklętych miejsc, gdzie żyją „trędowaci”, skazani na wygnanie? Odpowiedzi można znaleźć w książce z serii Focusa.

Współczesny świat i nowe technologie stanowią ogromne wyzwanie dla ludzkiego mózgu. Dziennie wchłania on 34 gigabajty danych – to odpowiednik 100 tysięcy słów. Nic więc dziwnego, że bywa przeładowany, a wtedy nasza czujność i zdolność do trzeźwej oceny sytuacji gwałtownie się zmniejszają. Co się dzieje, gdy rozum zasypia, zmęczony nadmiarem bodźców? Jakie mechanizmy rządzą ludzką świadomością i podświadomością? Książka „Triki psychiki” wyjaśnia, czy medytacja zmienia mózg, dlaczego warto mieć koszmarne sny i czy można amputować strach. To także garść podpowiedzi, w jaki sposób uczyć się szybko i skutecznie, po czym rozpoznać kłamcę i jak nie dać się nabrać sprzedawcy. Czytelnicy dowiedzą się również, czy hipnoza naprawdę działa, jak wygląda życie osób z amnezją oraz dlaczego prowadzenie samochodu to jedna z najniebezpieczniejszych czynności, jakie wykonujemy w życiu.

„Myślę, więc jestem” – powtarzamy za Kartezjuszem. A może: „Czuję, więc jestem”? Focus lubi zaglądać do serc i umysłów ludzi w poszukiwaniu tego, co rządzi naszym zachowaniem. Książka „Siła emocji, potęga umysłu” wyjaśnia, dlaczego się zakochujemy, jak dobieramy partnerów i czemu przywiązujemy taką wagę do pierwszego pocałunku. Tłumaczy także, jaki cel mają konflikty między dziećmi a rodzicami, skąd się bierze agresja i okrucieństwo oraz co sprawia, że człowiek staje się zły. Książka odpowiada na pytania, czy można wymyślić sobie przyjaciela, dlaczego altruizm jest patologiczny oraz czy jesteśmy genetycznie zaprogramowani, by  odgadywać myśli i uczucia innych. Czytelnicy dowiedzą się, jak psychika wpływa na zdrowie fizyczne – okazuje się bowiem, że osoby agresywne i kłótliwe chorują na serce, u neurotyków źle funkcjonuje układ odpornościowy, a ludzie nadmiernie ugodowi zapadają na nowotwory.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się również następujące książki: „Zrozumieć człowieka”, „Naga małpa się bawi”, „Dziwny jest ten świat”, „Kryminalne Zagadki”, 'Egzotyczne cywilizacje”, „Sekrety Geniuszu”, „Rodzina naszych czasów”, „Problemy XXI wieku”, „Niezwykłe Biografie”, „Zjawiska paranormalne”, „Scenariusze Przyszłości”, „Oblicza Świata”, „Ekscentrycy, pasjonaci, dziwacy”, „Podróże Ekstremalne”, „Najdziwniejsze kraje”, „Jak przetrwać”.

Premiera wszystkich trzech książek: 16 lipca 2014 r. 

(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony