Jestes tutaj: Home » slider » Niebawem startuje ATP Poznań Open

Niebawem startuje ATP Poznań Open

(fot. materiały prasowe)Na 5 tys. euro i 80 punktów do światowego rankingu ATP może liczyć zwycięzca tenisowego Challengera ATP Poznań Open, który odbędzie się na kortach Parku Tenisowego Olimpia w Poznaniu w dniach 12 – 20 lipca.

„Do grona faworytów zaliczam fantastycznie grającego Belga Davida Goffina (105 ATP), który był już sklasyfikowany na 42 miejscu światowego rankingu” – mówi Krzysztof Jordan, dyrektor Challengera ATP Poznań Open. – Lista startowa jest lepsza niż w zeszłym roku, a pula nagród o 5 tysięcy euro wyższa.

Z Polaków „dzikie karty” zarezerwowano w 100 procentach dla najlepszego polskiego juniora Kamila Majchrzaka. Pozostałe trzy „dzikie karty” trafią do Łukasza Kubota, Andrzeja Kapasia, Błażeja Koniusza lub Grzegorza Panfila. Na pewno w Poznaniu nie zagra Michał Przysiężny, który wybiera się na turnieje w Ameryce.

„Szansę gry Łukasza Kubota oceniam na 50 procent” – powiedział Krzysztof Jordan. – „Jesteśmy z nim w stałym kontakcie. Wiele zależy od stanu jego zdrowia”. – „Jerzy Janowicz prawdopodobnie spadnie poza czołową 50-kę rankingu, więc nie ma formalnych przeszkód, by zagrał w Poznaniu. Przed dwoma laty tu wygrał, więc kiedyś powinien bronić tytułu. Może sentymentalnie zechce tu wrócić? Wówczas przyznamy mu dzika kartę.”

– „Imprezę organizowaną od 1992 roku, a od 11 lat pod patronatem prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego, wspiera miasto nie tylko finansowo, ale i organizacyjne, bo obiektami od 1 lutego zarządzają POSiR” – mówi Ewa Bak, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

„Tradycyjnie na kortach Parku Tenisowego Olimpia zorganizujemy turniej dla dzieci Algida Cup, w którym tym razem będą mogli uczestniczyć adepci tenisa do lat 12” – dodaje Michał Filipiak, dyrektor PT Olimpia. – „Będzie też wiele propozycji dla dzieci, spotkania z zawodnikami,  sportowe gry i zabawy.”

Areną poznańskiego challengera od 2010 roku jest Park Tenisowy Olimpia, będący bardzo aktywnym organizacyjnie klubem. Oprócz Poznań Open, klub ma w swojej ofercie zarówno turnieje zawodowe, jak i amatorskie i to w różnych kategoriach wiekowych. W PTO organizowane są także turnieje Polskiego Związku Tenisowego (PZT) oraz Amatorskiego Tenisa Polskiego (atp). Klub posiada także największą w Wielkopolsce ligę klubową dla dorosłych (Amatorska Liga Tenisowa) oraz ligę dla dzieci (Liga Junior Pro). W PTO są także rozgrywane turnieje dla młodzieży (Młodzi Mistrzowie Kortu), studentów (m.in. Akademickie Grand Prix Wielkopolski, Solinco Student Open), grup zawodowych (Otwarte Mistrzostwa Prawników) i szeroko rozumianego ruchu amatorskiego (ALT Open).

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony