Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Artyści Must Be The Music dla Tomka Kowalskiego

Artyści Must Be The Music dla Tomka Kowalskiego

(fot. materiały prasowe)Artyści show Must Be The Music nagrali specjalną piosenkę dla swojego kolegi Tomka Kowalskiego. LemON, Enej, ShataQs, Szumlas i Zaborski, Sachiel, BE.MY, Kasia Moś, Iwona Kmiecik, Ania Magdalena Karwan oraz Paulina Sykut-Jeżyna i Adam Sztaba stanęli na jednej scenie i nagrali piosenkę Kuby Płucisza „Nie tracę wiary”.

W taki właśnie sposób chcą pomóc Tomkowi Kowalskiemu, zwycięzcy IV edycji show Polsatu, który przed kilkoma tygodniami uległ bardzo poważnemu wypadkowi.

„Bardzo poruszyła mnie ta informacji, gdyż wiem jak wspaniałym człowiekiem jest Tomek, jak wszyscy go polubiliśmy, bo jego nie dało się nie lubić” – mówi Adam Sztaba, który przygotował do piosenki „Nie tracę wiary” nowy aranż i towarzyszył finalistom show na scenie przy fortepianie. – „Mam nadzieję, że będziemy mogli pomóc tą piosenką Tomkowi w powrocie do zdrowia i w powrocie do tego co kocha – do śpiewania i do muzyki!” – dodaje juror Must Be The Music Adam Sztaba.

Pomysłodawcą projektu był lider zespołu LemON Igor Herbut, który wraz z Adamem Sztabą pracował nad piosenką na nową płytę Kuby Płucisza. O swoim pomyśle Igor mówi tak:

„Kiedy dowiedzieliśmy się o nieszczęśliwym wypadku Tomka, zaproponowałem aby nagrać „Nie tracę wiary” właśnie dla niego i zaprosić do nagrania innych finalistów programu Must Be The Music. Tomek jest nieprawdopodobnie dobrym i serdecznym człowiekiem i wspaniałym wokalistą i chcieliśmy zrobić coś dla niego, co pomoże mu w powrocie do zdrowia” – tłumaczy Igor Herbut, wokalista zespołu Lemon.

Wspólny występ gwiazd programu Must Be The Music. Tylko Muzyka nie jest jedyną inicjatywą, którą zapoczątkował Igor Herbut. Wokalista grupy Lemon stworzył na fanpage’u na portalu Facebook swojego  zespołu specjalny album, w którym każdy może wrzucić swoje zdjęcie z papierowym żurawiem. Według japońskiej tradycji, jeżeli ktoś pragnie by spełniło się marzenie, by ktoś bliski powrócił do zdrowia, składa się w tej intencji 1000 żurawi. Na fanpage’u zespołu dotychczas udało się zgromadzić już ponad 1000 fotografii, a wśród nich zdjęcia z żurawiem takich gwiazd jak m.in. Kora, Piotr Rogucki, Magda Mołek, Marcin Meller, Paulina Sykut-Jeżyna, Donatan i Cleo, Red Lips czy Honey.

Dzięki uprzejmości Fundacji Polsat uruchomione zostało konto bankowe, a zgromadzone na nim środki zostaną przekazane na rehabilitację muzyka.  Każdy kto chciałby wesprzeć Tomka Kowalskiego może wpłacić dowolną sumę na konto:

PLUS BANK S.A. O/WARSZAWA 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 z dopiskiem „dla Tomka Kowalskiego”

Tomek Kowalski, zachwycił widzów programu Must Be The Music niesamowitą bezpośredniością, ciepłem i szczerością z jaką opowiadał o swoim synu, ojcu, muzeum, które tworzy wraz z rodziną. Jednak przede wszystkim poruszał serca niesamowitym głosem z wielką wrażliwością pokazując jak żyć muzyką naprawę. Widzowie na pewno pamiętają jego interpretację piosenki Perfectu „Niepokonani”, czy „Modlitwy III” Dżemu, którą zachwycił jurorów w pierwszym występie, i która dała mu też zwycięstwo w ścisłym finale. Po zwycięstwie w programie Must Be The Music. Tylko muzyka pokazał światu swój zespół SBB. Udanie wcielał się również w postać Ryszarda Riedla w spektaklu „Skazany na bluesa” w Teatrze Śląskim. Jego kariera nabierała tempa, gdy na początku czerwca uległ poważnemu wypadkowi.

Piosenka „Nie tracę wiary”, do której powstał teledysk, jest  emitowana w internecie i mediach społecznościowych, a także we fragmentach na antenie Telewizji POLSAT i w programie Must Be The Music. Tylko muzyka. Numer konta, na który można wpłacać pieniądze na rehabilitację Tomka Kowalskiego udostępniła Fundacja Polsat, która również włączy się w pomoc wokaliście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× trzy = 24

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 084 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony