Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Dlaczego magister już nie wystarcza?

Dlaczego magister już nie wystarcza?

(fot. materiały prasowe)

Coraz więcej osób z wyższym wykształceniem decyduje się na podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych. Co jest tego przyczyną – moda czy potrzeba, jaka wynika z faktu, że w dzisiejszym świecie, oprócz wykształcenia uniwersyteckiego, dla pracodawcy liczy się wiedza, którą niekoniecznie zdobędziemy na studiach? Wydaje się, że rzeczywiście warto dokształcać się nawet po uzyskaniu dyplomu, tytuł magistra nie robi już na nikim takiego wrażenia jak jeszcze kilkanaście lat temu.

Zdobywanie wiedzy, która umożliwi nam zdobycie dobrej pracy wiąże się z odbywaniem odpowiednich szkoleń, kursów, lub na przykład podjęcia nauki na studiach podyplomowych bądź doktoranckich. Najwięcej osób decydujących się na podnoszenie swoich kwalifikacji to mieszkańcy dużych miast w wieku około trzydziestu lat. Są to osoby zdające sobie sprawę z tego, że dla potencjalnego pracodawcy niezwykle ważne, obok tytułu naukowego, są dodatkowe umiejętności, często potrzebne w codziennej pracy. Aby jednak wiedza, za którą musimy zapłacić, rzeczywiście pomogła nam w znalezieniu wymarzonej pracy, niezbędny jest wybór najbardziej odpowiedniego dla naszej branży kursu, bądź innego źródła, z którego będziemy czerpać wiedzę i nabędziemy nowe umiejętności.

W ciągu ostatnich lat jesteśmy dosłownie zarzucani rozmaitymi ofertami gwarantującymi nam to, że staniemy się pracownikami o znacznie większych możliwościach niż dotychczas. Jeśli więc pracujemy już w miejscu, gdzie chcielibyśmy zagrzać miejsce na dłużej, to musimy liczyć się z tym, że w szybko zmieniającym się świecie, każda firma wymaga od pracowników tego, by wciąż się doskonalili. Dobre firmy same a także przy współpracy firm z zewnątrz, organizują swoim pracownikom szkolenia i kursy pozwalające na bardziej efektywną pracę.

Moda na pogłębianie swojej wiedzy na pewno jest pozytywnym zjawiskiem, jednak czesto młodzi ludzie muszą rezygnować z różnych rzeczy właśnie w imię zwiększania swoich kwalifikacji. Warto dokładnie zastanowić się, co może nam dać taki czy inny kurs lub szkolenie. W tym na pewno mogą pomóc informacje zawarte na e-forum.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 7 = dwanaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 039 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony