Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Zazdrość równa się kompleksom

Zazdrość równa się kompleksom

(fot. ocdn.eu)Czy zazdrość to oznaka barku zaufania czy najzwyczajniej jest zakorzeniona w niektórych tak mocno, że nie mogą jej opanować? Gdzie leży granica i czy jej brak to właściwie dobry znak?

Niezależnie od tego czy jest się kobietą czy mężczyzną, ona zawsze występuje. Nie dotyczy samych związków, ale również występuje wśród przyjaciół, rodziny czy nawet między obcymi ludźmi. Kiedy wiadomo, że zazdrość jest zbyt intensywna? W sytuacji gdy wpływa na relacje tak mocno, że potrafi zniszczyć dobre relacje.

Skąd się bierze? Najczęściej z braku pewności siebie. Kompleksy dotyczące wyglądu czy własnych porażek mają duży wpływ na psychikę. Zazdrość ma też swoje źródło w poczuciu bezsilności. Wszystkie te aspekty są ze sobą ściśle powiązane dlatego jeśli nie potrafimy sobie z nią poradzić i stanowi ona kłopot nie tylko dla innych, ale też dla nas samych, warto udać się do psychologa.

Sama zazdrość, w pewnym stopniu działa mobilizująco, zła staje się wtedy gdy przemienia się w obsesje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 4 = cztery

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 197 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony