Jestes tutaj: Home » MUZYKA » „Gdzieś Pomiędzy” – premiera teledysku Mateusza Krautwursta

„Gdzieś Pomiędzy” – premiera teledysku Mateusza Krautwursta

(fot. materiały prasowe)Tytułowy utwór albumu „Gdzieś Pomiędzy” zyskał interpretację video bliską poetyce snu. Utwór balansuje na granicy jazzu i hip-hopu, a brzmienie live pozwala słuchaczowi znaleźć się z artystą gdzieś pomiędzy studiem, sceną i wszystkimi emocjami zapisanymi w pliku muzycznym.

Clip został zrealizowany przy współpracy Digital Media Art i Michała Steca, odpowiedzialnego za edycję teledysku, logistykę oraz intensywną współpracę twórczą nad scenariuszem. „Gdzieś Pomiędzy” zawdzięcza większość ujęć Maciejowi Motylewskiemu. Część kadrów zrealizował Łukasz Ładno, natomiast te „z powietrza” Mariusz Ławniczak.

Do teledysku został włączony fragment choreografii Pauliny Jurkowskiej „Deeperness” (premiera odbyła się 5 kwietnia 2014 roku na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego w Warszawie). W spektaklu wystąpiły tancerki Polskiego Baletu Narodowego: Yurika Kitano, Emi Uehara, Roseanna Leney oraz Lynsey Sutherland. Wizażystka – Joanna Dembińska – wcieliła się również w rolę pielęgniarki opiekującej się „dziadkiem” (Michałem Stecem). Ujęcia spod wody i ujęcie samego upadku w ruchu zarejestrował Marcin Illukiewicz.

Produkcja: Mateusz Krautwurst Production – http://www.mkp.fm

Po finale The Voice of Poland spędził wiele godzin w studiu, pracując z różnymi artystami. W tym czasie Mateusz Krautwurst wyprodukował również autorską płytę „Gdzieś Pomiędzy”, która ukazała się 9 maja 2014 roku nakładem wydawnictwa Polskie Nagrania.

„Gdzieś pomiędzy” to miejsce idealne, przestrzeń, w której każdy czuje się komfortowo i wygodnie. Nie trzeba tu podejmować żadnych radykalnych decyzji, nie trzeba się do niczego zmuszać. Można być sobą i czuć się dobrze. W muzyce Mateusza Krautwursta ta swoboda pojawia się pomiędzy elegancją i luzem, jazzem i muzyką pop, nowoczesną produkcją i brzmieniem retro. Słuchacz, który ma okazję znaleźć się gdzieś pomiędzy czuje, że jest dokładnie w tym miejscu, w którym zawsze chciał być.

Ta płyta, to także wynik fascynacji muzyką soul, takimi artystami jak Marvin Gaye czy D’angelo. Słychać elementy zainspirowane The Roots, Beady Belle czy Robertem Glasperem. Słychać w końcu nawiązania do najlepszej tradycji polskiej muzyki pop z czasów, kiedy to określenie nie było jeszcze synonimem słowa banał. To, że Mateusz pisze i śpiewa po polsku jest zdecydowanie wielkim atutem tego albumu. Jego teksty to opowieść o doświadczeniach młodego chłopaka, który już wie, jak wiele pracy trzeba włożyć we wszystko, co chce się w życiu osiągnąć i utrzymać. I nieważne czy jest to muzyka, czy miłość.

„Gdzieś pomiędzy” to album różnorodny, ale oparty na spójnej koncepcji. Jest nią brzmienie i specyficzne porozumienie, jakie istnieje pomiędzy muzykami. Panowie znają się i grają razem od dawna, jeszcze z czasów zespołu The Positive. Na instrumentach klawiszowych gra Łukasz Damrych, na basie Marcin Pendowski, na gitarach Piotr Kaluta, a na perkusji Łukasz Sobolak. Każdy jest na swój sposób wyjątkowy, każdy coś wnosi, dodaje koloru i smaku kompozycjom, które – w większości – są dziełem samego Mateusza Krautwursta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


pięć − = 2

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 129 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony