Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Dojrzali do miłości, niedojrzali na ślub

Dojrzali do miłości, niedojrzali na ślub

(fot. guim.co.uk)Dlaczego wśród nas pojawia się coraz więcej rozwodów, a coraz mniej zgodnych par? A także co różni nasze pokolenie od generacji naszych rodziców czy dziadków?

Te pytania nurtują nas tak często, że teorii na ich temat jest mnóstwo. I chociaż żyjemy w tym samym mieście, w tym samym otoczeniu to nic nie jest takie samo. Przede wszystkim młode pokolenia bardziej skupiają się na pracy i szaleńczej młodości bo o ile te dwa aspekty da się połączyć to o wiele trudniej pogodzić je z rodziną. Ta ostatnia bowiem jest nie tylko pełnoetatowa czy weekendowa. Z tego powodu część ludzi odkłada ją na później. Bo rodzina to nie tylko mąż, ale także dzieci i dom.

Zaskakujące jest jednak to, że najwięcej rozwodów czyha na młode małżeństwa, w których partnerzy są przed 30 rokiem życia, a którzy przyrzekali sobie miłość i wierność nie wiele po ukończeniu 20 lat.

Jak twierdzą psychologowie przyczyną tego jest fakt iż umiejętność racjonalnego oceniania sytuacji, podejmowanych decyzji oraz przewidywania konsekwencji rozwija się w nas dopiero około 25 roku życia. Wiec jeśli nawet para jest pewna miłości to jeszcze nie oznacza, że są gotowi by być ze sobą do końca życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


trzy × = 9

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 196 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony