Jestes tutaj: Home » MUZYKA » „Zamierzam zmienić cały świat” – premiera singla i teledysku Adama Krylika

„Zamierzam zmienić cały świat” – premiera singla i teledysku Adama Krylika

(fot. materiały prasowe)„Zamierzam zmienić cały świat”, to tytuł drugiego singla z debiutanckiej i autorskiej płyty Adama Krylika – „Kto za mną stoi”. To kolejny utwór zainspirowany codziennością, wyrażający jednocześnie ostrość spojrzenia na współczesny świat. 

Adam Krylik to artysta, który ceni prostotę i naturalność. Taka też jest jego debiutancka płyta, na której zawarł refleksje i dźwięki będące efektem wieloletnich muzycznych doświadczeń, przemyśleń i obserwacji. Drugi singiel „Zamierzam zmienić cały świat” nieco z „przymrużeniem oka” pokazuje jeszcze jedną ważną jego cechę – niezgodę na bierność w przeżywaniu codzienności. Pomimo prowokującego tytułu to utwór lekki i bezpretensjonalny, co także jest widoczne w teledysku, jaki powstał do piosenki.

Niewątpliwym atutem płyty jest świeżość stylistyczna oraz polskie teksty, oddające osobowość Adama Krylika, ale mówiące także o sprawach uniwersalnych. Taki charakter miał już pierwszy singiel „Piosenka piekarza”, który na początku czerwca zdobył pierwsze miejsce na  10. Międzynarodowym Festiwalu Carpathia 2014 w Rzeszowie.

W nagraniu płyty udział wzięli czołowi polscy muzycy: Marcin Barycki (gitary, piano), Michał Dąbrówka (bębny), Michał Grott (bass), Adam Sztaba (aranż smyczków Atom String Quartet), Jacek Wąsowski (mandolina i banjo), Tomasz Bonarowski (mix/mastering), Marcin Barycki, Adam Krylik (produkcja muzyczna).

Adam Krylik to artysta obdarzony ciepłą, lekko „chropowatą” barwą głosu o imponującym dorobku wokalnym. Jest wokalistą, kompozytorem, producentem i liderem. Przez wielu uważany za jeden z najciekawszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Stworzył własny, rozpoznawalny styl interpretacji wokalnej.

Ponad dwa lata temu zwolnił tempo, wyłączył dzwonek w telefonie i zajął się własną twórczością, czego owocem są piosenki przygotowane na pierwszą solową płytę  „Kto za mną stoi”, której premiera odbyła się 18 marca 2014 roku.

„Adam ujmuje mnie wrażliwością, wielką kulturą i świadomością muzyczną a zarazem świeżością i oryginalnością. To rzadkie połączenie słychać na niezwykle klimatycznej płycie, na którą warto było czekać i która na długo zostanie. Naturalna i bezpretensjonalna. Uwielbiam.” – Natalia Kukulska.

Muzyka Krylika jest mieszanką rocka, soft rocka, folk rocka z elementami jazzu. Na nadchodzącej płycie, znalazły się proste w formie i ujmujące w przekazie piosenki o marzeniach, miłości czy odkrywaniu rzeczy dawno już odkrytych takich jak; niepowtarzalność zdarzeń, potrzeba samotności, odnalezienie swojej pasji jako sposób na szczęście. Artysta pokazuje te wartości w nowym, niebanalnym ujęciu muzycznym. Czasem z przymrużeniem oka czasem zupełnie wprost. Warstwa tekstowa w większości należy do Michała Zabłockiego znanego krakowskiego poety, reżysera i scenarzysty, autora tekstów m.in. dla Grzegorza Turnaua i Czesława Mozila.

– „Połączył nas wspólny debiut – własny spektakl muzyczny, który tworzyliśmy w wieku 17 lat. Już wtedy jasne było dla mnie, że rodzi się nie tyle wokalista o przejmującej i rzadkiej barwie głosu, co postać artystyczna, a to znacznie rzadsze zjawisko. Jego droga dotarcia w muzyce do prawdziwego siebie nie była krótka, ale – jak pokazuje historia – przypadłość ta dopada tych najzdolniejszych. I dzięki temu możemy dziś poobcować z dojrzałą prostotą, która pewnie wcześniej by się nie wydarzyła. Zważywszy na sporą ilość komplementów muszę gwałtownie uciąć swoją wypowiedź.”
 – Adam Sztaba

Współpracował m.in z: Edytą Górniak, Kasią Kowalską, Mietkiem Szcześniakiem, Michałem Bajorem, Reni Jusis itd. Od kilku lat współpracuje z Adamem Sztabą i jego Orkiestrą oraz Teatrem Roma. Laureat m.in Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Szansy na Sukces, Festiwalu Sopot Top Trendy. W 2012 roku znalazł się w gronie największych polskich artystów występujących na płycie „Klenczon  Legenda w hołdzie Krzysztofowi Klenczonowi” wykonując utwór „Raz na tysiąc nocy” obok takich gwiazd jak Stanisław Soyka, Robert Gawliński, Muniek Staszczyk, Kasia Kowalska, Maciek Maleńczuk i inni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


4 + jeden =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 084 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony