Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Jak się zakochać. 100 sposobów na odnalezienie miłości – już 2 lipca w nowej powieści Cecelii Ahern

Jak się zakochać. 100 sposobów na odnalezienie miłości – już 2 lipca w nowej powieści Cecelii Ahern

(fot. materiały prasowe)Cecelia Ahern, autorka uwielbiana przez czytelniczki na całym świecie, wydaje nową książkę. „Zakochać się” to zabawna i wzruszająca opowieść o odnajdywaniu utraconej miłości do życia.

Główna bohaterka, wielbicielka poradników, ma przed sobą poważne zadanie – musi odwieść niedoszłego samobójcę od jego zamiarów, a przy okazji zrozumieć, co dla niej samej jest najważniejsze.

Christine chce uporządkować swoje życie. Pomocy szuka w kupowanych nałogowo poradnikach w stylu „Jak zostawić męża (nie raniąc go)”, „Jak napisać powieść, która odniesie sukces” lub „Sześć sposobów, jak zwolnić pracownika (wersja ilustrowana)”. Kiedy pewnej nocy spotyka w opuszczonym budynku mężczyznę z pistoletem, rozpaczliwie próbuje wczuć się w rolę terapeutki i go ocalić. Popełnia ­jednak błąd – pada strzał. Wydarzenie to odciska głębokie piętno na jej psychice. Christine jest przekonana, że coś podobnego nie może się powtórzyć, a jednak… Kiedy na jednym z dublińskich mostów spotyka zdesperowanego Adama, postanawia zrobić wszystko, aby mężczyzna nie popełnił samobójstwa. Zawiera z nim dziwny układ – jeśli do dnia jego 35. urodzin uda jej się sprawić, że Adam znów pokocha życie, ten porzuci myśl o samobójstwie. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Chritine ma dwa tygodnie, aby przekonać Adama (a także samą siebie), że świat jest pełen piękna i dobra.

„Zakochać się” to kolejna powieść autorki „PS Kocham Cię” i „Stu imion”. Tym razem Ahern bierze na warsztat poradnikowe mądrości. W sposób niepozbawiony ironii i humoru rozprawia się z naiwną wiarą w moc wskazówek zawartych w „podręcznikach życia”, jednocześnie pokazuje, że prawdziwego szczęścia nie trzeba szukać daleko. Bohaterowie „Zakochać się” mierzą się z własną „ciemną stroną”, próbując przeciwstawić złym doświadczeniom drobne chwile radości. Uczą się, jak na nowo pokochać życie, a także, a może przede wszystkim, jak znów uwierzyć w miłość do drugiej osoby.

Ahern jest niezrównana w  tworzeniu poruszających historii, w których codzienne sytuacje i zdarzenia zyskują moc nieomal magiczną. O wyjątkowym klimacie jej książek decyduje charakterystyczna mieszanina poczucia humoru, ironii, smutku, wzruszenia, ale przede wszystkim ogromnej dawki inspiracji i wiary w ludzi. „Zakochać się” to Cecelia Ahern w najlepszej formie. Błyskotliwie zarysowane sylwetki głównych bohaterów oraz ich chwilami tragiczne, a chwilami zabawne losy składają się na uniwersalną opowieść o potrzebie afirmacji życia, a przede wszystkim o tym, „jak rozpoznać miłość i co zrobić, gdy to się stanie”.

Cecelia Ahern jest autorką znanych na całym świecie bestsellerów. Do sławy wyniosła ją debiutancka powieść „PS Kocham Cię”, na podstawie której nakręcono film z Hilary Swank i Gerardem Butlerem. Jej kolejne powieści urzekły czytelników w 46 krajach – ich tematyka trafia do serc odbiorców na wszystkich kontynentach, a książki rozeszły się w ponad 15 milionach egzemplarzy. Poza tworzeniem powieści, Cecelia zajmuje się również pisaniem scenariuszy seriali telewizyjnych; m. in. jest autorką hitu komediowego w USA, „Kim jest Samantha”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dwa × 8 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 040 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony