Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Pościg za utraconą pamięcią

Pościg za utraconą pamięcią

(fot. materiały prasowe)18 czerwca do sprzedaży trafiły „Zabawki diabła”, trzymająca w napięciu historia o meandrach ludzkiej pamięci, a zarazem nowatorski thriller technologiczno-medyczny.

Rodzinny, spokojny spacer babci Lane i wnuka Neta w parku kończy się strzelaniną. Okazuje się, że był to zamach na ich życie. Ponad osiemdziesięcioletnia Lane zna pewną tajemnicę, której z powodu postępującej demencji nie może sobie przypomnieć. Zdobyć ten sekret próbuje mocno zakonspirowana organizacja z Doliny Krzemowej dążąca do przejęcia władzy nad światem. Wnuk Lane Nat, były student medycyny, a obecnie dziennikarz śledczy staje przed niezwykłym wyzwaniem: musi ocalić życie babci i poznać jej tajemnicę zanim zrobią to inni. Zaczyna się pościg za prawdą.

Powieść Matta Ritchela to wciągający thriller z elementami kryminału, w którym czytelnicy znajdą zarówno ciekawą intrygę, jak i wnikliwe portrety psychologiczne postaci. Na szczególną uwagę zasługuje para głównych bohaterów: Net i jego babcia Lane. Autor ukazuje rodzącą się, pomimo niebezpieczeństw i problemów z komunikacją, przyjaźń tej dwójki. Dynamika kontaktów między tymi dwiema postaciami w połączeniu z doskonałą narracją sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Warty wspomnienia jest też świetnie poprowadzony wątek neurotechniki (nie może to dziwić, bowiem artykuły na ten temat przyniosły autorowi dziennikarską sławę). Książka spodoba się również miłośnikom mrocznych opowieści i spiskowych teorii, którzy będą mogli śledzić działania tajemniczej organizacji aż do niespodziewanego końca.

„Splot kilku intryg sprawia, że miłośnicy gatunku nie mogą się oderwać od przewracania kartek tego wiarygodnego acz niepokojącego scenariusza, w którym Wielki Brat nie tylko nas obserwuje, lecz również manipuluje ludzkimi umysłami.” – Publisher’s Weekly

Matt Ritchel jest amerykańskim pisarzem i dziennikarzem New York Timesa, autorem powieści „W potrzasku. Thriller o miłości i innych nałogach” oraz komiksu „Rudy Park” napisanego pod pseudonimem Theron Heir. W 2010 roku wraz z kolegami z redakcji otrzymał Nagrodę Pulitzera za serię reportaży o wypadkach drogowych spowodowanych nieuwagą kierowców. Autor obecnie mieszka w San Francisco z żoną i dwójką dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


5 − dwa =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 084 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony