Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Hanna Bakuła o seksualnych przywarach Polaków

Hanna Bakuła o seksualnych przywarach Polaków

(fot. materiały prasowe)Hanna Bakuła u szczytu literackiej formy! Kontrowersyjna artystka, bystra obserwatorka rzeczywistości i mistrzyni ciętego pióra przedstawia zbiór felietonów ośmieszających łóżkowe obyczaje postaci dobrze znanych z codziennego życia, takich jak: wyjący kudłacz, obleśnik i trzymaczo-ściskacz. Książka „Seks na kredyt, czyli jak dostać gratis” ukaże się 18 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

– „Zajmę się facetami, bo są bardziej groteskowi. Głowa im się urywa na widok długonogich anorektyczek na obcasach, zaglądają w każdy, nawet ubogi dekolt. Łypią z nadzieją, bo a nuż laseczka nie nosi majtek. Wtedy sapią i plują jak lama, bo dla niewyżytego viagruszka liczy się data produkcji, nie marka „autka” z prowincji.” – pisze Hanna Bakuła w książce „Seks na kredyt”.

Słynąca z odważnych tekstów i niebanalnego poczucia humoru artystka przedstawia się jako „osoba kontrowersyjna”. Jej nowa książka jest najlepszym dowodem na słuszność tego określenia. Hanna Bakuła nie oszczędza nikogo – w krzywym zwierciadle przedstawia podstarzałych podrywaczy, młode dziewczyny łase na pieniądze, nieśmiałych cnotliwych romantyków i seksualnych „ogierów”.  Nikt jednak nie ma powodów do obrażania się, bo autorka konstruuje swoje przenikliwe felietony w sposób dowcipny i wyrafinowany.

– „Głównym obiektem jadowitej napaści Hanny Bakuły jest typowy polski mężczyzna końca tysiąclecia: lekko spasiony, średnio rozgarnięty seksualny nieborak. Ponieważ jestem zapasionym, mało rozgarniętym seksualnym nieborakiem czytam (na domiar złego świetnie napisane) teksty Bakuły z wściekłością i życzę jej najgorzej. Życzę jej na przykład, żeby choć na krótko zakochała się zwierzęco w jakimś mało bystrym spaślaku, a potem, kiedy on odejdzie, żeby długo i boleśnie łkała na widok jego zostawionych na środku pokoju kapci w kratkę.” – Jerzy Pilch, wybitny polski pisarz.

Jak rozpoznać mężczyznę czekoladopodobnego i jakie są zalety związku z czubkiem? Czy Bakuła jest feministką i na czym polegają słowiańskie perwersje? Co ma wspólnego malarstwo Picassa z dobrym seksem? Na te i inne palące pytania autorka udziela odpowiedzi w książce „Seks na kredyt, czyli jak dostać gratis”.

O autorce:
Hanna Bakuła – malarka i pisarka, autorka kilkunastu książek. Pisała felietony do „Playboya” i „Urody”, obecnie pisze bloga i felietony na portalu www.kobieta.wp.pl oraz publikuje teksty w miesięcznikach. Jest absolwentką wydziału malarstwa warszawskiej ASP. Portretowała m.in.: Liv Ullmann, Yehudi Menuhina, Daniela Olbrychskiego, Agnieszkę Osiecką. Pracuje w technice pasteli. Całe lata 80. XX w. spędziła na Manhattanie. Projektowała tam m.in. kostiumy i scenografię do spektakli na Broadwayu, za które wyróżnił ją „New York Times”. Oprócz polskiego ma też obywatelstwo amerykańskie. Mówi o sobie, że jest soft-feministką. Prowadzi fundację propagującą kulturę polską za granicą, wspiera dwa domy dziecka, organizuje festiwale muzyki Franciszka Schuberta.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się następujące książki Hanny Bakuły: „Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę” (książka i audiobook), „Samiec Alfa, czyli jak wytrzymać z facetem” (książka i audiobok) oraz „Moja firma portretowa. Pierwszy krąg”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


7 + = dwanaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 150 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony