Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Festiwal ku pamięci Anny Jantar

Festiwal ku pamięci Anny Jantar

(fot. materiały prasowe)Tyle słońca w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze! Przyjdź, posłuchaj i popatrz! Już za 32 dni rusza najbardziej słoneczny festiwal w Rzeszowie ku pamięci Anny Jantar.

W dniach 14 – 19 lipca 2014 w Rzeszowie odbędzie się IV edycja muzycznego festiwalu Rzeszowskie Święto Wokalne. Inicjatywa powstała w celu przypomnienia sylwetek wielkich artystów, których muzyka wciąż jest obecna w sercach nie tylko starszego pokolenia, ale i dzisiejszych twórców. W poprzednich edycjach młodzi artyści interpretowali utwory Agnieszki Osieckiej, Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena.

18 i 19 lipca Rzeszów odwiedzą uczestnicy programu The Voice of Poland, wśród których znajdują się postaci na co dzień związane z Rzeszowem, jak Arek Kłusowski, Małgorzata Boć, Kamil Bijoś.

Zaproszeni do projektu uczestnicy to wybitna mieszanka temperamentów, stylów i talentów, które mieliśmy okazję śledzić w ostatnich edycjach talent show. Połączenie, które szykuje Dyrektor Artystyczny festiwalu, Arek Kłusowski to nie tylko wybór kluczem, najbardziej utalentowani, charyzmatyczni i z osobowością sceniczną, ale także będący w bliskich relacjach między sobą, co będzie można zauważyć poprzez energię jaka od nich bije, gdy pojawiają się wspólnie w jednym miejscu. Przedsmakiem mogło być otwarcie klubu Mikrofon na początku roku.

Artyści w składzie: Ernest Staniaszek, Mateusz Grędziński, Marzena Ugorna, Michał Grobelny, Jagoda Kret, Wojtek Baranowski, Michał Sobierajski, Beata Dobosz, Kamil Bijoś, Małgorzata Boć, ARO Kłusowski wykonają autorskie interpretacje najbardziej znanych utworów z repertuaru Anny Jantar w aranżacjach przygotowanych przez Krzysztofa Mroziaka, który objął kierownictwo muzyczne nad projektem.

„Wiemy, że muzyka łączy pokolenia. Dzięki naszemu Festiwalowi międzypokoleniowy dialog staje się nie tylko przyjemnością, ale i wyzwaniem dla obu stron. Jesteśmy przekonani, że przy pełnym zaangażowaniu wielu osób i instytucji stworzymy fundamenty dla prestiżowego festiwalu w Polsce i Europie, który wspiera młodych artystów.” , mówią Organizatorzy.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, co już jest tradycją, w Polskim Radio Rzeszów będzie można usłyszeć, a szczęśliwcy, którzy otrzymają zaproszenia, także obejrzeć koncert, który będzie transmitowany na żywo 18 lipca w wykonaniu mistrzowskiej 11 z programu.

19 lipca na Rzeszowskim Rynku odbędzie się koncert otwarty, gdzie zaproszeni goście pokażą swoje umiejętności podkarpackiej publiczności. Nie obędzie się bez niespodzianek a największą zapewne będzie koncert finałowy, który jest idealnym dopełnieniem, wisienką na torcie i kropką nad i, bowiem gwiazdą wieczoru będzie pochodząca z Podkarpacia Justyna Steczkowska, a także jurorka programu, która entuzjastycznie przyjęła zaproszenie do projektu przez Dyrektora Artystycznego. Kto wie, być może duet Steczkowska – Kłusowski, który widzieliśmy w finałowym odcinku programu w utworze „Skłam”, będzie miał szansę powtórzenia tego wieczoru. Organizatorzy nie zdradzają wszystkich szczegółów chcąc zachować aurę tajemniczości i rozpalić ciekawość odbiorców.

Dni poprzedzające koncerty będą poświęcone warsztatom wokalnym realizowanym przez Szkołę Muzyki Rozrywkowej Pro Musica. Każdy zainteresowany, chcący poznać swoje umiejętności wokalne, będzie mógł wziąć w nich udział i przekonać się czy wielkie sceny stoją przed nim otworem. Najlepsi wystąpią 19 lipca wraz z zaproszonymi gośćmi.

Tegoroczna edycja będzie miała zasięg ogólnopolski. Jednym z partnerów jest wytwórnia Universal Music Polska. Patronat honorowy objął Urząd Miasta Rzeszowa. Producentem festiwalu jest Stowarzyszenie Pro Regione. Festiwal jest dofinansowany ze środków Gminy Miasta Rzeszów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


1 × = dziewięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 322 482 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony