Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Festiwal ku pamięci Anny Jantar

Festiwal ku pamięci Anny Jantar

(fot. materiały prasowe)Tyle słońca w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze! Przyjdź, posłuchaj i popatrz! Już za 32 dni rusza najbardziej słoneczny festiwal w Rzeszowie ku pamięci Anny Jantar.

W dniach 14 – 19 lipca 2014 w Rzeszowie odbędzie się IV edycja muzycznego festiwalu Rzeszowskie Święto Wokalne. Inicjatywa powstała w celu przypomnienia sylwetek wielkich artystów, których muzyka wciąż jest obecna w sercach nie tylko starszego pokolenia, ale i dzisiejszych twórców. W poprzednich edycjach młodzi artyści interpretowali utwory Agnieszki Osieckiej, Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena.

18 i 19 lipca Rzeszów odwiedzą uczestnicy programu The Voice of Poland, wśród których znajdują się postaci na co dzień związane z Rzeszowem, jak Arek Kłusowski, Małgorzata Boć, Kamil Bijoś.

Zaproszeni do projektu uczestnicy to wybitna mieszanka temperamentów, stylów i talentów, które mieliśmy okazję śledzić w ostatnich edycjach talent show. Połączenie, które szykuje Dyrektor Artystyczny festiwalu, Arek Kłusowski to nie tylko wybór kluczem, najbardziej utalentowani, charyzmatyczni i z osobowością sceniczną, ale także będący w bliskich relacjach między sobą, co będzie można zauważyć poprzez energię jaka od nich bije, gdy pojawiają się wspólnie w jednym miejscu. Przedsmakiem mogło być otwarcie klubu Mikrofon na początku roku.

Artyści w składzie: Ernest Staniaszek, Mateusz Grędziński, Marzena Ugorna, Michał Grobelny, Jagoda Kret, Wojtek Baranowski, Michał Sobierajski, Beata Dobosz, Kamil Bijoś, Małgorzata Boć, ARO Kłusowski wykonają autorskie interpretacje najbardziej znanych utworów z repertuaru Anny Jantar w aranżacjach przygotowanych przez Krzysztofa Mroziaka, który objął kierownictwo muzyczne nad projektem.

„Wiemy, że muzyka łączy pokolenia. Dzięki naszemu Festiwalowi międzypokoleniowy dialog staje się nie tylko przyjemnością, ale i wyzwaniem dla obu stron. Jesteśmy przekonani, że przy pełnym zaangażowaniu wielu osób i instytucji stworzymy fundamenty dla prestiżowego festiwalu w Polsce i Europie, który wspiera młodych artystów.” , mówią Organizatorzy.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, co już jest tradycją, w Polskim Radio Rzeszów będzie można usłyszeć, a szczęśliwcy, którzy otrzymają zaproszenia, także obejrzeć koncert, który będzie transmitowany na żywo 18 lipca w wykonaniu mistrzowskiej 11 z programu.

19 lipca na Rzeszowskim Rynku odbędzie się koncert otwarty, gdzie zaproszeni goście pokażą swoje umiejętności podkarpackiej publiczności. Nie obędzie się bez niespodzianek a największą zapewne będzie koncert finałowy, który jest idealnym dopełnieniem, wisienką na torcie i kropką nad i, bowiem gwiazdą wieczoru będzie pochodząca z Podkarpacia Justyna Steczkowska, a także jurorka programu, która entuzjastycznie przyjęła zaproszenie do projektu przez Dyrektora Artystycznego. Kto wie, być może duet Steczkowska – Kłusowski, który widzieliśmy w finałowym odcinku programu w utworze „Skłam”, będzie miał szansę powtórzenia tego wieczoru. Organizatorzy nie zdradzają wszystkich szczegółów chcąc zachować aurę tajemniczości i rozpalić ciekawość odbiorców.

Dni poprzedzające koncerty będą poświęcone warsztatom wokalnym realizowanym przez Szkołę Muzyki Rozrywkowej Pro Musica. Każdy zainteresowany, chcący poznać swoje umiejętności wokalne, będzie mógł wziąć w nich udział i przekonać się czy wielkie sceny stoją przed nim otworem. Najlepsi wystąpią 19 lipca wraz z zaproszonymi gośćmi.

Tegoroczna edycja będzie miała zasięg ogólnopolski. Jednym z partnerów jest wytwórnia Universal Music Polska. Patronat honorowy objął Urząd Miasta Rzeszowa. Producentem festiwalu jest Stowarzyszenie Pro Regione. Festiwal jest dofinansowany ze środków Gminy Miasta Rzeszów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− pięć = 3

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 040 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony