Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Zmaluj z Bobby Burger

Zmaluj z Bobby Burger

(fot. materiały prasowe)Założyciele Bobby Burgera z własnego doświadczenia wiedzą, że zmiany są możliwe. Idąc tym tropem stworzyli akcję Mecenat, która ma na celu wspieranie młodych ludzi w realizowaniu ich pomysłów na ożywienie przestrzeni miejskiej. Kontynuacją akcji jest najnowszy projekt właścicieli burgerowni, konkurs dla młodych artystów „Zmaluj z Bobby Burger”. Jest to szansa na wykonanie autorskiego projektu muralu w przestrzeni jednego z lokali przy ul. Emilii Plater 47.

Burgerownia Bobby Burger, wychodzi z najnowszym projektem konkursu, skierowanego do młodych artystów, tworzących różnymi technikami.

– „Oddajemy w Wasze ręce nasz lokal przy ul. Emilli Plater. W każdym z naszych lokali powstał już mural znanego artysty. Czemu nie dać szansy młodym, jeszcze nie rozpoznawalnym na rynku” – mówi Bogumił Jankiewicz, jeden założycieli sieci. – „Nieważne jest czy malujesz farbami, czy tworzysz grafikę komputerową, czy może  jesteś ilustratorem. Fragment sufitu i ściany jest Twój. Wystarczy, że zrobisz ciekawy projekt, który zdobędzie uznanie jury” – dodaje Norbert Turek, właściciel lokalu przy Emilii Plater.

Koncepcja konkursu jest zbieżna z polityką firmy i lokali Bobby Burger na terenie Polski. Właściciele starają się, żeby w każdym z powstałych lokali znalazł się mural, który jest uzupełnieniem klimatu miejsca. W lokalu na ul. Żurawiej wnętrze upiększyła muralem Agata Endo Nowicka, na Imielinie podziwiać możemy pracę Pawła Swanskiego. Pierwszy lokal franczyzowy w Krakowie zdobi praca artysty znanego jako Nawer.

W trosce o najwyższy poziom konkursu do jury zaproszono elitę artystyczną m.in. Olgę Łepkowską (dyrektor artystyczną dwumiesięcznika MaleMEN), Adę Bucholc (ilustratorkę), Agata Endo Nowicką (ilustratorkę), Pawła Kozłowskiego (artystę i ilustratora), Bognę Świątkowską (dziennikarkę i promotorkę kultury), Magdalenę Kalisz (dziennikarkę miejskiego subiektywnego przewodnika „Ogarnij Miasto”), Roberta Serka (redaktora naczelnego magazynu Vice), Łukasza Stasiaka (polskiego rapera i producenta wykonawczego).

Oficjalna inauguracja konkursu miała miejsce w trakcie konferencji prasowej dedykowanej drugiej rocznicy powstania firmy Bobby Burger. Termin nadsyłania zgłoszeń organizatorzy ustalili na dzień 30 czerwca 2014 roku. Po oficjalnych obradach jury poznamy zwycięzcę, którego praca ożywi przestrzeń przy ulicy Emilii Plater 47. Dodatkowo organizatorzy dla zwycięzcy przygotowali nagrodę finansową w wysokości 1000 zł.

Szczegóły konkursu jak również regulamin dostępne są na oficjalnej stronie organizatora: http://bobbyburger.pl/zmaluj-z-bobby-burger
Możecie również dołączyć do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/680137815369155/?fref=ts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


5 + cztery =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 039 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony